Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 20:57
Reklama

Gm. Białopole: Fałszywi gazownicy grzebią w portfelach

Kradzieżą pieniędzy zakończyła się wizyta farbowanych gazowników u 79-letniej mieszkanki gminy Białopole. Pod pretekstem sprawdzenia instalacji weszli do mieszkania. Po ich wyjściu okazało się, że z portfela seniorki zginęło ponad 2 tysiące złotych.
Gm. Białopole: Fałszywi gazownicy grzebią w portfelach

- Z ustaleń policjantów wynika, że do mieszkającej samotnie 79-latki przyszły dwie nieznane jej osoby. Kobieta i mężczyzna zaoferowali przegląd instalacji gazowej. Za jej zgodą wymienili reduktor przy butli z gazem i na ścianie zamontowali czujnik – mówi komisarz Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. - Za tą usługę seniorka zapłaciła gotówką. Przez jakiś czas kobieta tłumaczyła jej jeszcze obsługę tego czujnika, po czym oboje opuścili mieszkanie. Już po ich wyjściu seniorka, chowając portfel, zauważyła, że zniknęło z niego ponad 2 tysiące złotych.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi osobami, gdyż nie wszyscy, którzy do nas pukają, muszą mieć dobre intencje. Pamiętajmy, że oszuści stosują przeróżne metody, chcąc wyłudzić od nas pieniądze. Mogą podawać się za pracowników różnych instytucji, jak też oferować sprzedaż jakichś przedmiotów czy też wykonanie usługi.

- Nie obdarzajmy nadmiernym zaufaniem tych osób i zachowajmy czujność - radzi policjantka.

Czytaj także: Mają wóz pancerny! Wystarczy odkopać

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama