Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gm. Wola Uhruska: Zegar zawisł na urzędzie

Podobno "szczęśliwi czasu nie liczą". Niekiedy jednak dobrze wiedzieć, która jest godzina. Mieszkańcy Woli Uhruskiej mogą to sprawdzić, zerkając na wieżę urzędu gminy, bo zamontowano na niej zegar.
Gm. Wola Uhruska: Zegar zawisł na urzędzie
Autor: Fot. UG Wola Uhruska

Jego pojawienie się oznacza koniec prac modernizacyjnych urzędu, które rozpoczęły się trzy lata temu.

- Budynek urzędu gminy w latach 2019-2020 poddany został termomodernizacji. Projekt zakładał wymianę okien, docieplenie i odnowienie elewacji oraz dachu, wymianę instalacji grzewczej i oświetleniowej z montażem paneli PV - wylicza wójt Woli Uhruskiej Jan Łukasik.

W tym roku zmieni się otoczenie budynku. Powstaną nowe chodniki i parkingi, utwardzone zostaną też znajdujące się w pobliżu ulice Parkowa i Sportowa.

Budynek Urzędu Gminy w Woli Uhruskiej został oddany do użytku na początku listopada 1992 roku. Już wtedy na wieży zostawiono otwór - miejsce na zegar. Decyzję o budowie urzędu podjęli jednogłośnie, dwa lata wcześniej, gminni radni. W 1991 roku w budżecie gminy zabezpieczono na ten cel 350 tys. złotych.

Czytaj także: Tężnia solankowa w nadbużańskim miasteczku

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama