Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 21:17
Reklama

Rejowiec: Florczak dyrektorką nowego DPS-u

Tak jak przypuszczaliśmy, Elżbieta Florczak wygrała konkurs na dyrektora DPS-u w Rejowcu. Miała tylko jedną kontrkandydatkę.
Rejowiec: Florczak dyrektorką nowego DPS-u
DPS w Rejowcu
Autor: Fot. Starostwo Chełm

Zarząd Powiatu Chełmskiego poinformował, że w wyniku zakończenia procedury otwartego i konkurencyjnego naboru na wolne stanowisko kierownicze w Domu Pomocy Społecznej w Rejowcu wybrana została Elżbieta Florczak. To mieszkanka gminy Rejowiec, do niedawna dyrektor DPS-u w Kaniem. Na stronie BIP starostwa powiatowego w rubryce kandydaci zamieszczono tylko jej nazwisko. Jak się jednak dowiedzieliśmy, o stanowisko dyrektora DPS-u ubiegała się jeszcze jedna osoba - pracownik chełmskiego MOPR-u. Florczakowa wypadła jednak lepiej w oczach komisji konkursowej.

Dom Pomocy Społecznej w Rejowcu to nowa placówka, która powstała w budynku dawnego liceum, którego remont trwał od dwóch lat. Gdy na dobre DPS w Rejowcu zacznie funkcjonować, zamknięte zostaną dwa mniejsze: w Chojnie Nowym Pierwszym i Kaniem.

W nowym DPS-ie zamieszka 78 osób przewlekle chorych, dla których przygotowano trzyosobowe pokoje o powierzchni ok. 28 mkw. każdy. Przy każdym pokoju jest łazienka przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Budynek będzie również spełniał funkcję biurową dla obsługi DPS. Na poziomie kondygnacji podziemnej jest stołówka dla 40 osób. Na parterze powstała druga tak duża sala -  dziennego pobytu, gdzie może przebywać ponad 30 osób.

Wielka przeprowadzka z DPS-u w Chojnie Nowym Pierwszym planowana jest na przełom lutego i marca. Termin konkretny nie jest wyznaczony, bo też trudno przewidzieć rozwój pandemii.

- Na pewno jakieś oficjalne otwarcie DPS-u w Rejowcu się odbędzie. Mamy tam przed budynkiem piękny skwer, gdzie można zorganizować uroczystość. Nie jest to jednak zależne tylko od nas. Jeśli będą obowiązywały bardziej restrykcyjne obostrzenia, to zaprosimy przynajmniej pracowników urzędu wojewódzkiego, PFRON-u i ROPS-u, którzy z nami współpracowali przy realizacji tej inwestycji - mówi wicestarosta chełmski Jerzy Kwiatkowski.

Także dom w Kaniem zostanie zamknięty. Może to nastąpić za około pół roku. Obecnie obowiązki dyrektora pełni tam wicedyrektor Małgorzata Czerwonka.

Czytaj także: Chełmska POŁOŻNA NA MEDAL

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
kasia 14.01.2022 11:55
No i super. W końcu wykorzystają na coś ten budynek

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama