Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 11 sierpnia 2022 03:53
Reklama

Chełm: Miłorząb Drzewem Roku

Miłorząb dwuklapowy rosnący na dziedzińcu dawnego Instytutu Maryjskiego, obecnie Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich wygrał organizowany przez stowarzyszenie Werwa plebiscyt na Drzewo Chełma.
Chełm: Miłorząb Drzewem Roku
Z lewej zwycięski miłorząb dwuklapowy, z prawej kadr z sadzenia drzewek w Chełmie
Autor: Fot. Stowarzyszenie WeRwA

Zwycięstwo jest zdecydowane, pomnikowe drzewo zdobyło 297 głosów. Drugie miejsce zdobył jesion rosnący przy ul. Piłsudskiego 5, który otrzymał 116 głosów, a trzecie lipka Oli z parku międzyosiedlowego, która zgromadziła 29 głosów.

Liczna głosów na kolejne drzewa była następująca:

  • Jesion wyniosły rosnący przy ul. Hrubieszowskiej 102 – 26 głosów;
  • Katalpa zwyczajna rosnąca w CH Wschód przy ul. Hrubieszowskiej 102 – 24 głosy;
  • Jesion rosnący przy klubie Cement-Gryf Chełm na ul. Kąpieliskowej i dąb Niepodległości rosnący na Górce – po 14 głosów.

Z głosujących osób wybraliśmy jeszcze trzy osoby, dla których mamy talony na rośliny ufundowane przez Miasto Chełm. Po odbiór kuponów do sklepu Metro przy ul. Pijarskiej 5 zapraszamy Elżbietę Chomik, Alicję Dynysiuk i Arlettę Wiśniewską. Kupony są ważne do 15 października.

W sobotę (9 października), tj. w przeddzień Międzynarodowego Dnia Drzew członkowie stowarzyszenia WeRwA wspólnie z partnerami z Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Polska 2050 Chełm posadzili na chełmskich osiedlach ponad 100 drzewek i krzewów.

Czytaj także: Kociuba donosi na Banaszka


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EWATreść komentarza: Bardzo dziwna sprawa z tym brakiem projektu rewitalizacji...Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:25Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Mieszkanka AndersaTreść komentarza: Zapraszam na os Zachód na ulicę Andersa,koła w samochodzie można pourywać.Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:06Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: mikiTreść komentarza: na Kochanowskiego z Włodawskiej ciężko skręcić bez zaliczenia dziury a jest ich tam kilkanaścieData dodania komentarza: 10.08.2022, 19:43Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: Romek.Treść komentarza: ULICA TADEUSZA REYTANA I MOŚCICKIEGO W CHEŁMIE JEST MOCNO ZNISZCZONA SĄ DZIURY I KOLEINY !Data dodania komentarza: 10.08.2022, 18:57Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: ehTreść komentarza: A te dzieci na placu budowy też zatrudnione? Widać jak miasto oszczędza... a tak na poważnie, tam były matki i robotnicy, nikt nie zauważył że chłopak wbiegł?Data dodania komentarza: 10.08.2022, 17:21Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama