Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Miłorząb Drzewem Roku

Miłorząb dwuklapowy rosnący na dziedzińcu dawnego Instytutu Maryjskiego, obecnie Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich wygrał organizowany przez stowarzyszenie Werwa plebiscyt na Drzewo Chełma.
Chełm: Miłorząb Drzewem Roku
Z lewej zwycięski miłorząb dwuklapowy, z prawej kadr z sadzenia drzewek w Chełmie
Autor: Fot. Stowarzyszenie WeRwA

Zwycięstwo jest zdecydowane, pomnikowe drzewo zdobyło 297 głosów. Drugie miejsce zdobył jesion rosnący przy ul. Piłsudskiego 5, który otrzymał 116 głosów, a trzecie lipka Oli z parku międzyosiedlowego, która zgromadziła 29 głosów.

Liczna głosów na kolejne drzewa była następująca:

  • Jesion wyniosły rosnący przy ul. Hrubieszowskiej 102 – 26 głosów;
  • Katalpa zwyczajna rosnąca w CH Wschód przy ul. Hrubieszowskiej 102 – 24 głosy;
  • Jesion rosnący przy klubie Cement-Gryf Chełm na ul. Kąpieliskowej i dąb Niepodległości rosnący na Górce – po 14 głosów.

Z głosujących osób wybraliśmy jeszcze trzy osoby, dla których mamy talony na rośliny ufundowane przez Miasto Chełm. Po odbiór kuponów do sklepu Metro przy ul. Pijarskiej 5 zapraszamy Elżbietę Chomik, Alicję Dynysiuk i Arlettę Wiśniewską. Kupony są ważne do 15 października.

W sobotę (9 października), tj. w przeddzień Międzynarodowego Dnia Drzew członkowie stowarzyszenia WeRwA wspólnie z partnerami z Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Polska 2050 Chełm posadzili na chełmskich osiedlach ponad 100 drzewek i krzewów.

Czytaj także: Kociuba donosi na Banaszka


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KkkTreść komentarza: Kiedy dni ChełmaData dodania komentarza: 30.06.2022, 16:17Źródło komentarza: Chełmski rower miejskiAutor komentarza: SuwerenTreść komentarza: A kiedy w końcu przywrócą do życia sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Rejowieckiej i Szpitalnej? Brawo dla gospodarzy miasta za taką opiekę nad mieszkańcami, brawo!Data dodania komentarza: 30.06.2022, 13:50Źródło komentarza: Chełm. Ostrożnie na przejściu przed deptakiem! Nie działa przycisk świateł!Autor komentarza: Sylwester BTreść komentarza: Banaszek nie lubi krytyki.... Tylko propagandę PiS należy głosić uważa. Koreański model.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:42Źródło komentarza: Chełm. Słowne potyczki między radnym Sikorą a prezydentem BanaszkiemAutor komentarza: MagdalenaTreść komentarza: Skoro awaria sygnalizacji świetlnej na skrxyżowaniu Rejowiecka-Szpitalna nadal się utrzymuje, to może w kierowanie ruchem niech włączy się policja. To jest jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Chełmie, droga tranzytu międzynarodowego. Kierowcy wielkogabarytowych pojazdów bez wyobraźni. Trzeba naprawdę nakombinować się, żeby bezpiecznie opuścić skrzyżowanie nie czyniąc szkody sobie ani innym uczestnikom ruchu. Niektórzy z nich tną przez skrzyżowanie nawet nie zdejmując nogi z gazu. W godzinach szczytu wyjazd ze szpitalnej w Rejowiecką graniczy z cudem. Ktoś powinien kierować ruchem.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 11:43Źródło komentarza: Na Rejowieckiej i Szpitalnej bez zmian. Wciąż szukają źródła usterkiAutor komentarza: IbizaTreść komentarza: Mądrze napisane. Zrobili sobie Ibize na bidnej Okunince.Data dodania komentarza: 29.06.2022, 23:14Źródło komentarza: Wiadomo, kto utonął w Okunince. Policjanci apelują o rozsądek nad wodą
Reklama
Reklama