Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 00:44
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Chełm: Miłorząb Drzewem Roku

Miłorząb dwuklapowy rosnący na dziedzińcu dawnego Instytutu Maryjskiego, obecnie Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich wygrał organizowany przez stowarzyszenie Werwa plebiscyt na Drzewo Chełma.
Chełm: Miłorząb Drzewem Roku
Z lewej zwycięski miłorząb dwuklapowy, z prawej kadr z sadzenia drzewek w Chełmie
Autor: Fot. Stowarzyszenie WeRwA

Zwycięstwo jest zdecydowane, pomnikowe drzewo zdobyło 297 głosów. Drugie miejsce zdobył jesion rosnący przy ul. Piłsudskiego 5, który otrzymał 116 głosów, a trzecie lipka Oli z parku międzyosiedlowego, która zgromadziła 29 głosów.

Liczna głosów na kolejne drzewa była następująca:

  • Jesion wyniosły rosnący przy ul. Hrubieszowskiej 102 – 26 głosów;
  • Katalpa zwyczajna rosnąca w CH Wschód przy ul. Hrubieszowskiej 102 – 24 głosy;
  • Jesion rosnący przy klubie Cement-Gryf Chełm na ul. Kąpieliskowej i dąb Niepodległości rosnący na Górce – po 14 głosów.

Z głosujących osób wybraliśmy jeszcze trzy osoby, dla których mamy talony na rośliny ufundowane przez Miasto Chełm. Po odbiór kuponów do sklepu Metro przy ul. Pijarskiej 5 zapraszamy Elżbietę Chomik, Alicję Dynysiuk i Arlettę Wiśniewską. Kupony są ważne do 15 października.

W sobotę (9 października), tj. w przeddzień Międzynarodowego Dnia Drzew członkowie stowarzyszenia WeRwA wspólnie z partnerami z Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Polska 2050 Chełm posadzili na chełmskich osiedlach ponad 100 drzewek i krzewów.

Czytaj także: Kociuba donosi na Banaszka


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama