Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Mieszkańcy Lubelskiej doczekali się remontu

W piątek rozpoczął się długo wyczekiwany remont odcinka ulicy Lubelskiej między aquaparkiem a ulicą Koszarową. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i omijać modernizowany odcinek ulicą Rejowiecką.
Chełm: Mieszkańcy Lubelskiej doczekali się remontu

Prace prowadzone są przez firmę BG Construction. Przebudowa obejmuje ostatni niewyremontowany odcinek głównej ulicy miasta na osiedlu Zachód. Chodzi o część od skrzyżowania z ul. Szpitalną do skrzyżowania z ul. Koszarową. Jak informują przedstawiciele wykonawcy, kierowcy będą musieli korzystać z objazdu ul. Rejowiecką. Zapewniony zostanie jedynie dojazd do posesji mieszkalnych oraz jednostki wojskowej. W związku z pracami zmianie ulegną również kursy Chełmskich Linii Autobusowych. Autobusy omijać będą ten odcinek ulicą Rejowiecką.

- W związku z remontem autobusy linii nr 2, 9, 13, 14 będą kursowały objazdem przez ul. Szpitalną i Rejowiecką. Pominięte przystanki dla tych linii to: Lubelska/JW, Lubelska/Leg. Polskich i Lubelska McDonald’s. Autobusy tych linii będą zatrzymywać się na przystankach na objeździe. Szczegóły pod nr tel. 82 5622306 - wyjaśnia zarząd CLA.

Jak informują miejscy urzędnicy, w ramach tego zadania wykonawca wymieni chodnik, wykona ścieżkę rowerową, której dotychczas nie było i przebuduje oświetlenie, a także usunie kolizję z istniejącą infrastrukturą oraz wymieni oznakowanie pionowe i poziome. Przed wejściem wykonawcy na teren budowy, na ul. Lubelskiej swoje pracy wykonywało Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Przebudowa jest współfinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Czytaj także: Kociuba donosi na Banaszka


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
miki 11.10.2021 20:02
to już nie ma innych firm? po tej akcji z kolejową powinni dostać "misia"

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama