Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Skutek Uboczny na Festiwalu Młodych Talentów

Wysłali zgłoszenie, pokonali konkurencję i wystąpią na jedynym takim festiwalu. Ich twórczość oceniać będzie jury, któremu przewodniczy Katarzyna Nosowska. W najbliższy piątek całe miasto trzyma kciuki za Skutek Uboczny.
Chełm: Skutek Uboczny na Festiwalu Młodych Talentów

Finał Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie uważany jest za jeden z największych niezależnych konkursów muzycznych w naszym kraju. To szansa dla wielu młodych, aspirujących artystów.

Do tegorocznej edycji swoje zgłoszenie wysłał chełmski zespół Skutek Uboczny, w którego skład wchodzi trzech licealistów: Kacper Lackowski, Bartek Łobodziński i Igor Czechowski. Zespół został dostrzeżony na tle 500 zgłoszeń i zakwalifikował się do finału wraz z dziesiątką innych uczestników z całej Polski. To dla nich ogromne wyróżnienie, biorąc pod uwagę fakt, że są jednymi z najmłodszych uczestników tegorocznej edycji imprezy.

Skutek Uboczny to zespół muzyczny, który powstał w Chełmie na przełomie marca i kwietnia 2020 roku. Nazwa zespołu, co podkreślają jego członkowie, w pełni oddaje okoliczności powstania. Muzyków połączyły bowiem przeróżne zbiegi okoliczności. Pomimo obowiązków szkolnych, udaje im się połączyć pasję z życiem codziennym. Na co dzień pracują w studiu domowym perkusisty, a ich twórczość można odnaleźć na kanale YouTube - Skutek Uboczny.

W Szczecinie chełmianie walczyć będą o Grand Prix festiwalu, którym jest wydanie cyfrowe singla przez wytwórnię Kayax w ramach projektu "My Name Is New” oraz związane z tym działania promocyjne i public relations, a także bonusy finansowe ufundowane przez Szczecińską Agencję Artystyczną.

Celem szczecińskiego festiwalu jest prezentacja twórczości wykonawców stawiających pierwsze kroki w branży muzycznej oraz przegląd inspirujących zjawisk i nowych produkcji na polskiej scenie muzycznej. Festiwal ma za zadanie wyłonić wykonawców najlepszej autorskiej twórczości – co też odróżnia FMT od innych konkursów i castingów, w których akceptuje się covery.

W tym roku, oprócz występu młodych zespołów i solistów z całej Polski, na festiwalu zawitają również polskie gwiazdy muzyki alternatywnej, takie jak Krzysztof ZalewskiKasia Nosowska czy Tymek.

Przebieg Festiwalu Młodych Talentów będzie można śledzić na Facebooku.

Czytaj także: Chełmianin wręczył Don Kichota


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama