Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 11 sierpnia 2022 04:17
Reklama

Chełm: Dzieci czekają na basen

Wszystko wskazuje na to, że pływalnia w Szkole Podstawowej nr 8 zostanie otwarta jeszcze w tym miesiącu.
Chełm: Dzieci czekają na basen

Jak poinformowała wiceprezydent Dorota Cieślik, wykonawca ma czas do końca września. Na dniach przeprowadzone mają być odbiory. Jeśli komisja uzna, że wszystko jest w porządku, pływalnia zostanie otwarta w połowie października. Władze miasta nie wykluczają hucznej imprezy.

Z nowej pływalni będą mogli korzystać nie tylko uczniowie szkoły, ale również mieszkańcy miasta. Basen ma dno ze stali szlachetnej i nowoczesne filtry, wymieniono instalację wodną i wentylacyjną. Dobudowano duży pawilon zewnętrzny, w którym mieszczą się przebieralnie.

Modernizacja nie doszłaby do skutku, gdyby nie dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i ogólnej rezerwy budżetowej państwa. Przebudowa basenu przy Ósemce kosztować miała ponad 8 mln 500 tys. zł. Obiekt od lat wymagał generalnego remontu. W 2016 roku nadzór budowlany, ze względu na stan techniczny, zamknął pływalnię. Jej remont to jedna z obietnic wyborczych prezydenta Jakuba Banaszka. Wygląda na to, że dotrzymał słowa.

Czytaj także: Coraz więcej klas na zdalnym nauczaniu


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Aga 09.10.2021 14:39
Basen w SP8 zamknięta w 2016 roku. W tym samym kiedy miało miejsce otwarcie Parku Wodnego. Zbieg okoliczności? Hmm

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EWATreść komentarza: Bardzo dziwna sprawa z tym brakiem projektu rewitalizacji...Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:25Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Mieszkanka AndersaTreść komentarza: Zapraszam na os Zachód na ulicę Andersa,koła w samochodzie można pourywać.Data dodania komentarza: 10.08.2022, 20:06Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: mikiTreść komentarza: na Kochanowskiego z Włodawskiej ciężko skręcić bez zaliczenia dziury a jest ich tam kilkanaścieData dodania komentarza: 10.08.2022, 19:43Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: Romek.Treść komentarza: ULICA TADEUSZA REYTANA I MOŚCICKIEGO W CHEŁMIE JEST MOCNO ZNISZCZONA SĄ DZIURY I KOLEINY !Data dodania komentarza: 10.08.2022, 18:57Źródło komentarza: Chełm: Lista pierwszych ulic, które zostaną wyremontowane została opublikowana!Autor komentarza: ehTreść komentarza: A te dzieci na placu budowy też zatrudnione? Widać jak miasto oszczędza... a tak na poważnie, tam były matki i robotnicy, nikt nie zauważył że chłopak wbiegł?Data dodania komentarza: 10.08.2022, 17:21Źródło komentarza: Chełm. Studnia z pl. Łuczkowskiego rozebrana. Sprawdziliśmy, jak ma wyglądać po remoncie [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama