Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Dzieci czekają na basen

Wszystko wskazuje na to, że pływalnia w Szkole Podstawowej nr 8 zostanie otwarta jeszcze w tym miesiącu.
Chełm: Dzieci czekają na basen

Jak poinformowała wiceprezydent Dorota Cieślik, wykonawca ma czas do końca września. Na dniach przeprowadzone mają być odbiory. Jeśli komisja uzna, że wszystko jest w porządku, pływalnia zostanie otwarta w połowie października. Władze miasta nie wykluczają hucznej imprezy.

Z nowej pływalni będą mogli korzystać nie tylko uczniowie szkoły, ale również mieszkańcy miasta. Basen ma dno ze stali szlachetnej i nowoczesne filtry, wymieniono instalację wodną i wentylacyjną. Dobudowano duży pawilon zewnętrzny, w którym mieszczą się przebieralnie.

Modernizacja nie doszłaby do skutku, gdyby nie dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i ogólnej rezerwy budżetowej państwa. Przebudowa basenu przy Ósemce kosztować miała ponad 8 mln 500 tys. zł. Obiekt od lat wymagał generalnego remontu. W 2016 roku nadzór budowlany, ze względu na stan techniczny, zamknął pływalnię. Jej remont to jedna z obietnic wyborczych prezydenta Jakuba Banaszka. Wygląda na to, że dotrzymał słowa.

Czytaj także: Coraz więcej klas na zdalnym nauczaniu


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Aga 09.10.2021 14:39
Basen w SP8 zamknięta w 2016 roku. W tym samym kiedy miało miejsce otwarcie Parku Wodnego. Zbieg okoliczności? Hmm

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama