Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 05:05
Reklama

Chełm: Dzieci czekają na basen

Wszystko wskazuje na to, że pływalnia w Szkole Podstawowej nr 8 zostanie otwarta jeszcze w tym miesiącu.
Chełm: Dzieci czekają na basen

Jak poinformowała wiceprezydent Dorota Cieślik, wykonawca ma czas do końca września. Na dniach przeprowadzone mają być odbiory. Jeśli komisja uzna, że wszystko jest w porządku, pływalnia zostanie otwarta w połowie października. Władze miasta nie wykluczają hucznej imprezy.

Z nowej pływalni będą mogli korzystać nie tylko uczniowie szkoły, ale również mieszkańcy miasta. Basen ma dno ze stali szlachetnej i nowoczesne filtry, wymieniono instalację wodną i wentylacyjną. Dobudowano duży pawilon zewnętrzny, w którym mieszczą się przebieralnie.

Modernizacja nie doszłaby do skutku, gdyby nie dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i ogólnej rezerwy budżetowej państwa. Przebudowa basenu przy Ósemce kosztować miała ponad 8 mln 500 tys. zł. Obiekt od lat wymagał generalnego remontu. W 2016 roku nadzór budowlany, ze względu na stan techniczny, zamknął pływalnię. Jej remont to jedna z obietnic wyborczych prezydenta Jakuba Banaszka. Wygląda na to, że dotrzymał słowa.

Czytaj także: Coraz więcej klas na zdalnym nauczaniu


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Aga 09.10.2021 14:39
Basen w SP8 zamknięta w 2016 roku. W tym samym kiedy miało miejsce otwarcie Parku Wodnego. Zbieg okoliczności? Hmm

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama