Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Radny dopiął swego

Mieszkańcy ulic Słonecznej i Tęczowej będą mieli dostęp do wodociągów i kanalizacji. Zabiegali o to przez 30 lat. W spełnieniu marzeń pomógł im radny Kamil Błaszczuk.
Chełm: Radny dopiął swego

- Chciałbym podziękować przede wszystkim mieszkance ul. Słonecznej pani Izabeli, która przyszła do mnie w 2019 roku z tym problemem i opowiedziała, jak od ponad dwóch dekad, wspólnie z sąsiadami, zabiega o coś, co wydawałoby się czymś podstawowym w XXI wieku - tłumaczy radny Błaszczuk.

Mieszkanka uświadomiła radnemu, jak niebezpiecznie blisko od studni znajdują się ich przydomowe zbiorniki na nieczystości i pokazała całą historię swoich bezskutecznych starań o realizację tej inwestycji.

- Niedługo po tym spotkaniu odbyłem rozmowę z ówczesnym prezesem MPGK Chełm Marcinem Czarneckim, który niemal od razu zrozumiał problem i zapowiedział działania. Tak też się stało - wspomina radny.

Niedługo po interpelacji, jaką Błaszczuk złożył do władz miasta, ulice Słoneczna i Tęczowa zostały wpisane na listę zadań inwestycyjnych. Plan był taki, aby zadanie rozłożyć na dwa lata. W 2020 roku miasto opracowało niezbędną dokumentację, a w tym roku została zaplanowana do realizacji. Przedsięwzięcie kontynuował nowy prezes Tomasz Pomiankiewicz.

- Gdy w 2020 roku mówiłem mieszkańcom, że wszystko jest na dobrej drodze, nie dowierzali. Mówili, że od 30 lat to się nie udało. Uwierzyli dopiero teraz, gdy powoli rozpoczynają się prace - zdradza kulisy rozmów z mieszkańcami Błaszczuk. Radny będzie się też starał o utwardzenie obydwu ulic i wylanie na nich asfaltu.

Teraz czytane: Kamil Błaszczuk w spółce miejskiej


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Zniesmaczony 21.07.2021 21:13
Laurka. Wstyd.

Zal 22.07.2021 09:30
Wszystko żeby nabić poparcie swoim

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama