Straszył, że w szkole w Stołpiu jest bomba - został zatrzymany [VIDEO]

  • 22.05.2020, 10:13 (aktualizacja 22.05.2020, 11:33)
  • oprac. MP
Straszył, że w szkole w Stołpiu jest bomba - został zatrzymany [VIDEO]
Policjanci zatrzymali wczoraj (21 maja) 17-latka z woj. świętokrzyskiego podejrzanego o fałszywe powiadomienie o bombie w budynku szkoły. Do zdarzenia doszło w styczniu w miejscowości Stołpie. Informacja o rzekomej bombie została przesłana mailem. 17-latek został ustalony przez policjantów z wydziału dw. z cyberprzestępczością KWP w Lublinie.

W czwartek (21 maja) funkcjonariusze wydziału do walki z cyberprzestępczością KWP w Lublinie wraz z policjantami z KMP w Chełmie zatrzymali 17-latka  odpowiedzialnego za wysłanie wiadomości mailowej o podłożeniu ładunku wybuchowego, która wpłynęła do Szkoły Podstawowej w Stołpiu. 

- Do zdarzenia doszło 27.01.2020r. za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Z konta jednego z uczniów wysłano do nauczycieli wiadomość e-mail o treści „PODKLADAM BOMBE W  SZKOLE MUSICIE ZNALESC MACIE 30min”. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Stołpiu otrzymała wiadomość przed rozpoczęciem lekcji więc nie była konieczna ewakuacja. Pracownicy i uczniowie nie zostali wpuszczeni na teren szkoły, a lekcje zostały odwołane - mówi Renata Laszczka - Rusek, rzecznik lubelskich policjantów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Policjanci ustalili, że jeden z uczniów podczas gry na komputerze kontaktował się z jednym z użytkowników poprzez komunikator internetowy. Podał mu dane do logowania na konto e-mail, oraz kod do zmiany hasła. Policjanci z KWP w Lublinie po przeanalizowaniu danych z konta mailowego oraz dziennika elektronicznego szkoły wytypowali trzech użytkowników Internetu, którzy mogli mieć związek z wydarzeniem. 21 maja wykonywali czynności w ich miejscach zamieszkania. Zatrzymany 17-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chełmie. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8, wysoka grzywna i pokrycie kosztów działania służb na miejscu zdarzenia.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe