Chełm: Chór Rapsodia z II LO podbija Słowację [VIDEO]

  • 19.04.2018, 14:08 (aktualizacja 19.04.2018, 14:48)
  • MP
Chełm: Chór Rapsodia z II LO podbija Słowację [VIDEO]
Uczniowie II LO z chóru szkolnego Rapsodia mają za sobą bardzo udany występ w Festiwalu Szkolnych Chórów "Cantare Choraliter", który odbył się w Katolickim Uniwersytecie w słowackim Rużomberku. Udział w nim to efekt współpracy chełmskiego liceum z katolickim Gimnazjum św. Andrzeja. O wokalnym występie II LO było głośno również w słowackiej telewizji.

W Festiwalu Szkolnych Chórów "Cantare Choraliter" wzięło udział sześć młodzieżowych zespołów z całej Europy oraz uniwersytecki chór Benedictus z Katolickiego Uniwersytetu w Rużomberku. Wykonanie hymnu Światowych Dni Młodzieży 2016 przez Chór Rapsodia z II LO, przyniósł chełmskiej młodzieży zwycięstwo w plebiscycie. To zwycięstwo sprawia, że ten utwór zostanie zaśpiewany również w kolejnej edycji festiwalu przez wszystkich biorących w nim udział.

- Nasza młodzież zaprezentowała trzy utwory pod batutą dyrygenta z II LO, Krzysztofa Olejniczaka - mówi Marta Klasura. - Spotkaliśmy się z bardzo ciepłym przyjęciem, zarówno innych uczestników i organizatorów, jak i samych mieszkańców miasta. Mamy nadzieję, że udział naszego zespołu stanie się tradycją festiwalu, a współpraca naszych placówek będzie rozwijała się dalej i równie owocnie.

Jak zaznacza Marta Klasura, wyjazd do Słowacji to bardzo duża zasługa Agaty Fisz, Prezydent Miasta Chełm. O występach wokalnych na Słowacji, w tym o wykonaniu hymnu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie mówiła również tamtejsza telewizja w programie informacyjnym "Správy":

loadingŁaduję odtwarzacz...

(źródło: Mestská Televízia Ružomberok)


Teraz czytane:

Były policjant ze Żmudzi nie wyjdzie z aresztu. Dlaczego? [CZYTAJ]

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Agata
Agata 24.04.2018, 19:08
Oby tak dalej! Rankingi mówią same za siebie! Brawo II LO!

Pozostałe