Noc z sowami

  • 21.03.2017, 11:20
  • TWA
Noc z sowami
31 marca, po raz trzeci w Poleskim Parku Narodowym, zachwycimy się sowami! Noc Sów to jedyna taka noc w Polsce. Jest to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom. Zapisy już się rozpoczęły.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18 w Ośrodku Dydaktyczno-Administracyjnym w Urszulinie. Najpierw uczestnicy zapoznają się z ideą Nocy Sów, później obejrzą prezentację multimedialną "Sowy Polesia" autorstwa dra Grzegorza Grzywaczewskiego.

Wyjazd w teren planowany jest na godz. 20. Zbiórka przy zadaszeniu w Łowiszowie. Nasłuchiwanie sów odbywać się będzie podczas przejścia przez las ok. 2-3 km. Około godz. 21.30 planowane jest ognisko z kiełbaskami.

Pomysłodawcą i koordynatorem ogólnopolskim Nocy Sów jest Stowarzyszenie Ptaki Polskie. Zapisy i szczegółowe informacje w Zespole ds. Edukacji i Udostępniania Parku, tel. (82) 571 30 71 wew. 48, e-mail: poleskipn@poleskipn.pl

Noc Sów to znakomita okazja, aby wspólnie odkrywać świat sów, dowiedzieć się czegoś o poszczególnych gatunkach i ich biologii, poznać metody badań i ochrony sów oraz przekonać się, jak znaczącą rolę miały one w polskich legendach i kulturze. Co więcej, wyjdziemy w teren, gdzie będziemy poznawać, nasłuchiwać i wabić sowy.

TWA
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe