Plac Łuczkowskiego bez Kolorów

  • 20.03.2017, 13:34 (aktualizacja 28.03.2017 10:19)
  • AN
Plac Łuczkowskiego bez Kolorów
Ratusz zmienia lokalizację Festiwalu Kolory Muzyki. Impreza w ubiegłym roku organizowana była na Placu Łuczkowskiego po raz pierwszy i prawdopodobnie ostatni. - Tegoroczny festiwal odbędzie się na placu Gdańskim - informuje Roland Kurczewicz, pełnomocnik prezydent miasta.

- Jest to swoisty powrót do korzeni, miejsca, które do dzisiaj z sentymentem wspomina wielu mieszkańców miasta. Docierało do nas szereg próśb, aby spróbować ponownie zorganizować duże wydarzenie kulturalne ze sceną ustawioną na ul. Strażackiej – mówi prezydent Chełma Agata Fisz. – Oczywiście to rozwiązanie ma też negatywne strony, jak chociażby konieczność czasowego zamykania kilku ulic. Sądzę, że jednak możemy w tym roku wrócić na pl. Gdański. Będzie to swoisty test, po którym wsłuchiwać się będziemy w opinie mieszkańców.

Powrót na pl. Gdański, jak przekonują urzędnicy, nie oznacza bynajmniej, iż przeniesione zostaną tam wszystkie wydarzenia kulturalne w mieście. Zmiana dotyczyć ma tylko "Kolorów muzyki". Pozostałe imprezy typu Muzyczna Studnia, prezentacje teatralne itd. wciąż odbywać się będą na dawnym chełmskim rynku, który mimo wszystko zmienić ma nieco swój wygląd.

W tym roku zgody na rozstawienie letnich ogródków nie będą dotyczyć centralnej części rynku - jak było dotychczas - ale obejmą teren wzdłuż całego placu – przy znajdujących się tam lokalach gastronomicznych. O to wnioskowali do władz miasta chełmscy restauratorzy.

- Jesteśmy otwarci na nowe propozycje i pomysły. Jeśli właściciele chcą takiego rozwiązania, a jednocześnie deklarują, że wystawią piękniejsze i lepiej urządzone ogródki, to dlaczego mamy mówić nie. Podobnie jak z koncertami na pl. Gdańskim traktujemy to rozwiązanie jako próbę. Na ile się ona sprawdzi, ocenią sami mieszkańcy – dodaje Agata Fisz.

Tymczasem znany jest już cały repertuar, jaki zaprezentowany zostanie podczas Festiwalu Kolory Muzyki. W piątek, 21 lipca, na scenie przy pl. Gdańskim zobaczymy Varius Manx. Następnego dnia wystąpi Daria Zawiałow. Na 28 lipca zaplanowano koncert Braci, a 29 lipca występ grupy Lemon. Ostatni weekend festiwalu odbędzie się 4 i 5 sierpnia. Wystąpią Power Play oraz Poparzeni Kawą Trzy. Początek każdego koncertu zaplanowano na godz. 20.30. Wstęp będzie bezpłatny.

Zorganizowany po raz pierwszy w ubiegłym roku Festiwal Kolory Muzyki przyciągnął na koncerty tysiące mieszkańców Chełma i okolic. Trzy weekendy z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej odbywały się na pl. Łuczkowskiego.

AN
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kat
kat 20.03.2017, 14:57
Paraliż miasta murowany

Pozostałe