Czesław zaśpiewa

  • 17.03.2017, 08:30 (aktualizacja 17.03.2017 09:04)
  • AN
Czesław zaśpiewa
Muzyczna armia Czesława Mozila, czyli zespół Czesław Śpiewa, już wkrótce stawi się w Chełmie. Za jurorem popularnego talent show stoją absolwenci Royal Danish Music Academy i Rhythmic Music Conservatory. Na koncert zaprasza Chełmski Dom Kultury.

Ich muzyka jest wypadkową nietuzinkowych żartów i biograficznych anegdot każdego z nich. W koncertowym repertuarze Czesław Śpiewa, poza piosenkami z najnowszej płyty, znajdą się także przeboje z dwóch poprzednich krążków zespołu, "Debiut" i "Pop" oraz dorobek pierwszego zespołu Czesława Mozila - Tesco Value. Muzycy zabiorą swoich słuchaczy w zwariowaną podróż do krainy finezyjnych dźwięków tanga, popu, folku i awangardy, używając przy tym szerokiej gamy instrumentów. Szklane dzwoneczki, rozmaite dęciaki, akordeony i ukulele, to tylko kilka elementów spośród wielu trybików tej muzycznej machiny.

Pierwszy album zespołu Czesław Śpiewa - "Debiut" sprzedał się w nakładzie blisko 100 tysięcy, a kolejny - "POP" - pokrył się podwójną Platyną. Ostatni, bardzo dobrze przyjęty przez krytyków muzycznych album "Księga Emigrantów. Tom I" zbliżył się do statusu Złotej Płyty. Zespół Czesław Śpiewa zdobył również uznanie polskich krytyków muzycznych, otrzymując 15 nominacji do "Fryderyków" - nagród polskiej branży muzycznej - mając na koncie 3 zdobyte statuetki "Fryderyka".

Obecnie zespół kończy prace nad nowym albumem "Księga Emigrantów. Tom II", który został nagrany wspólnie z orkiestrą barokową Arte Dei Suonatori. Materiał do albumu powstał we współpracy z Arte dei Suonatori, polską orkiestrą barkową o międzynarodowej renomie. Na koncercie pojawią się premierowe piosenki z tekstami Michała Zabłockiego oraz przeboje z poprzednich krążków zespołu. Nie zabraknie również przewrotnej konferansjerki Czesława Mozila, który z powodzeniem łączy bezpretensjonalny stand up z muzycznym rozmachem multiinstrumentalnego koncertu. Premiera płyty "Księga Emigrantów. Tom II" przewidziana jest na marzec.

 

19 marca 2017 ||| Chełmski Dom Kultury ||| bilety: 60 zł.

AN
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe