Miasto zapłaci za remont muru

  • 15.03.2017, 14:27 (aktualizacja 20.03.2017 12:23)
  • AN
Miasto zapłaci za remont muru
Choć teren zespołu katedralnego chełmskiej bazyliki nie jest własnością miasta, ratusz dołoży ok. 300 tys. zł do remontu zabytkowego muru. Jego część zawaliła się pod koniec stycznia.

Na ostatniej sesji radni przegłosowali kolejne zmiany w budżecie na 2017 rok. Jedna z nich dotyczyła zdjęcia 570 tys. zł z zadania z działu administracji publicznej i przekazania środków na dwa inne przedsięwzięcia. Władze miasta zdecydowały o rezygnacji z budowy sygnalizacji pożarowej w budynkach Urzędu Miasta Chełm przy ul. Lubelskiej 63 i 65 i przesunięciu całej kwoty na modernizację basenu w ZSO nr 8 i odbudowę muru przy bazylice.

W przypadku ZSO nr 8 przekazanie dodatkowych pieniędzy było konieczne, ponieważ najniższa oferta w przetargu na wykonawcę, przekroczyła kwotę zarezerwowaną na ten cel w budżecie. Natomiast 300 tys. zł miasto wyłoży na remont muru, mimo że nie jest właścicielem terenu, który otacza.

- Chodzi o to, że w 2013 roku aktem notarialnym teren ten został przekazany miastu w użytkowanie. Taki dokument potrzebny był ratuszowi do dokumentacji projektu na  rewaloryzację zespołu katedralnego na Górze Chełmskiej - wyjaśnia Roland Kurczewicz, pełnomocnik prezydent Agaty Fisz. - Umowa użytkowania została podpisana na okres do 2030 roku, a to oznacza, że przez ten czas miasto zobowiązane jest do przeprowadzania na swój koszt wszelkich napraw i remontów na dzierżawionym terenie.

Niestety, wniosek, do którego miasto potrzebowało umowy użyczenia, nie uzyskał dofinansowania. Mimo to umowa nie została rozwiązana.

- Jednak dzięki temu, że miasto użytkuje ten teren, archeolodzy mogą prowadzić badania na tzw. wysokiej górce - dodaje Roland Kurczewicz.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

romb
romb 20.03.2017, 07:50
,,Niestety, wniosek, do którego miasto potrzebowało umowy użyczenia, nie uzyskał dofinansowania. Mimo to umowa nie została rozwiązana".
- Ktoś te umowę parafował i podpisał. Ale oczywiście nic się nie stało,
w końcu przecież to pieniądze niczyje.
krzysiek
krzysiek 15.03.2017, 21:52
witam to może miasto dołoży także do remontu mojego ogrodzenia skoro jest takie hojne

Pozostałe