Wielkanocna zbiórka darów dla Bohaterów

  • 8.03.2017, 14:07 (aktualizacja 15.04.2017 09:59)
  • AN
Wielkanocna zbiórka darów dla Bohaterów
Rozpoczęła się akcja "Wielkanocna Paczka dla Bohatera", w ramach której zbierane są dary dla kombatantów.

- Przedsięwzięcie jest inicjatywą społeczną, której głównym celem jest wsparcie obywateli polskich, którzy walczyli o wolność, suwerenność i niepodległość ojczyzny w formacjach Wojska Polskiego, byłych członków podziemnych organizacji ruchu oporu oraz więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych i stalinowskich łagrów. Uczestnictwo w akcji ma ponadto na celu popularyzowanie oraz utrwalanie w pamięci społecznej dziejów walk niepodległościowych, a także wychowanie dzieci i młodzieży w duchu patriotyzmu, poprzez okazywanie szacunku i niesienia pomocy ludziom starszym, w podeszłym wieku, często zapomnianym i pozostawionym samym sobie – informuje Krystyna Łukasik, koordynator akcji.

Do akcji przyłączyły się chełmskie przedszkola m.in. nr 11, nr 8 oraz Akademia Juniora, organizując w swoich placówkach zbiórkę darów. Chodzi o artykuły spożywcze o długim terminie ważności i środki czystości. Można je przynosić również do redakcji Super Tygodnia Chełmskiego. Na dary czekamy od poniedziałku do piątku w godz. 8-16. 

Zbiórka potrwa do 7 kwietnia. Natomiast w dniach 8 - 9 kwietnia wolontariusze wspólnie z żołnierzami Wojska Polskiego przekażą paczki bohaterom.

- Mamy nadzieję, że nasz apel nie pozostanie bez odpowiedzi. Liczymy na Państwa wsparcie w rozpropagowaniu naszej inicjatywy. Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do akcji – dodaje pani koordynator.

Kontakt z koordynatorem: e-mail krysia2613@wp.pl

W ramach bożonarodzeniowej edycji tej akcji świąteczne upominki otrzymało 20 osób.

AN
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe