Binladeny wójta porwały

  • 1.03.2017, 09:43 (aktualizacja 06.03.2017 15:02)
  • GD
Binladeny wójta porwały
Ten tekst do łez rozbawił widzów sztuki teatralnej "Kryminalnie w Koziej Wólce", wystawionej przez Teatr Pokoleń z Siennicy Różanej. Przedpremierowe przedstawienie można było obejrzeć podczas piątego Festiwalu Pączka i Faworka w Siennicy Nadolnej.

Sztuka teatralna powstała na podstawie adaptacji, wydanej w ubiegłym roku, książki "Kryminalnie w Koziej Wólce" autorstwa Sławomira Franca. Przedstawienie opowiada o tajemniczym zniknięciu wójta, które wywołało falę plotek i domysłów wśród lokalnej społeczności. W kolejnych scenach bohaterowie snują przypuszczenia, że wójt został aresztowany za machlojki, uciekł z kochanką, a nawet porwany przez tytułowych terrorystów.

Książka jest satyrą obyczajową, w krzywym zwierciadle ukazującą stosunki społeczno-kulturowe w społeczeństwie. Opowieść jest na tyle uniwersalna, że może być ilustracją niemal każdej wsi. Z kolei z przesłania wynika, że plotkowanie wcale nie jest dobrą cechą.

W obsadzie znaleźli się: Sławomir Franc, Mariola Sysa, Edward Słotwiński, Katarzyna Kondratiuk, Stefan Zając, Andrzej David Misiura, Marek Kapeluszny, Bogdan Kargul, Daniel Dobosz, Halina Kargul, Ewa Dziedzic, Agnieszka Zaworska, Maria Jolanta Guz, Grażyna Zaworska, Tadeusz Kiciński Elżbieta Furtak. Reżyserią zajął się Tadeusz Kiciński.

Zobaczcie film nagrany przez naszego dziennikarza:

Publiczność co chwilę wybuchała gromkim śmiechem, a artyści zebrali na koniec zasłużone brawa. Premierę zaplanowano na 12 marca w Siennicy Różanej.

W piątym Festiwalu Pączka i Faworka udział wzięły gospodynie z powiatu krasnostawskiego. Organizatorem imprezy była Lokalna Grupa Działania "Krasnystaw PLUS" w partnerstwie z Gminnym Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej. Delegacje z każdej gminy i miasta przystąpiły do rywalizacji w Tłusty Czwartek.

Zwyciężyły gospodynie Zespołu Kulinarnego w Gorzkowie. - Nagrodzone pączki z nadzieniem różanym i według tradycyjnej receptury przygotowały Małgorzata Wiśniewska i Danuta Wrona z Wielkopola - mówi szefowa zespołu Monika Błędkowska.

Drugie miejsce zajęła reprezentacja z gminy Żółkiewka, a pączki przygotowała Marta Rybicka z Żółkwi-Kolonii. Trzecią nagrodę otrzymała gmina Siennica Różana reprezentowana w konkursie przez KGW w Zagrodzie.

Festiwal uświetniły barwne stoiska kulinarne przygotowane przez delegacje gospodyń z każdej gminy i miasta. Na scenie wystąpiły również kapele: Łopieńczacy i Cukrowniacy, Kapela Ludowa z Gorzkowa oraz zespół śpiewaczy Siedliszczanki.

GD
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe