Dni Otwarte w ZSBiG

  • 24.02.2017, 10:35
  • MP
Dni Otwarte w ZSBiG
23 lutego w Zespole Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie odbył się ,,Dzień Otwarty” dla gimnazjalistów. Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania. Budowlankę odwiedziło około 500 osób.

Podczas imprezy zaprezentowano atuty szkoły. Młodzi ludzie zapoznali się z bogatą ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny 2017/2018. Młodzież wykazała największe zainteresowanie klasami mundurowymi.

W trakcie „Dnia Otwartego” żołnierze z 34. Brygady Kawalerii Pancernej z Żagania, którzy prowadzą zajęcia z przygotowania wojskowego w Budowlance, przedstawili gimnazjalistom perspektywy pracy w tym zawodzie. Poza żołnierzami z Żagania, uroczystość uświetniła też obecność 1. Kołobrzeskiego Batalionu Zmechanizowanego i Dywizjonu Artylerii Samobieżnej w Chełmie. Wojskowi zaprezentowali sprzęt bojowy.

Niewątpliwą atrakcją „Dnia Otwartego” był tor Testu Sprawności Fizycznej. Gimnazjaliści mogli spróbować na nim swoich sił i okazało się, że niektórzy mają doskonałe predyspozycje do pracy

w służbach mundurowych. Ponadto, młodzież wzięła udział w konkursach zawodoznawczych oraz quizie o szkole. Każdy odwiedzający otrzymał drobny upominek – firmowe gadżety. Poza słodkim poczęstunkiem, uczestnicy spróbowali grochówki wojskowej.

Zadowoleni gimnazjaliści rozmawiali z uczniami szkoły, którzy zachęcali ich do kontynuowania nauki w tak wyjątkowej i bezpiecznej placówce jaką jest Zespół Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie. Uczniowie, którzy nie uczestniczyli w „Dniu Otwartym” będą mogli zapoznać się z ofertą szkoły podczas „Majówki z Budowlanką” – festynu ekologiczno – rekreacyjnego, który organizowany jest corocznie w maju.

MP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe