Ranking ośrodków szkolenia kierowców

  • 20.02.2017, 09:43
  • OH
Ranking ośrodków szkolenia kierowców
Z kim uczyć się jeździć, by zwiększyć prawdopodobieństwo zdania egzaminów za pierwszym podejściem? Poniżej prezentujemy najlepsze wyniki chełmskich OSK za drugie półrocze 2016 roku.

Ranking nie wskazuje zdecydowanego lidera w obu kategoriach. Biorąc pod uwagę pięć pierwszych OSK w kategorii egzaminów teoretycznych i praktycznych, tylko Silver znalazł się w obu, dzięki czemu wydaje się najbardziej solidną szkołą.

Patrząc na teorię widać, że rozbieżność między wynikami poszczególnych ośrodków jest niewielka. Najlepszym odsetkiem pozytywnie zakończonych egzaminów może się pochwalić XXL (66,35%). Dalej uplasowały się: Dobra Szkoła (64,29%), Belfer (62,34%), Silver (59,57%) i Legal (59,26%).

Inaczej jest z odsetkiem pozytywnie zaliczonej praktyki. Tu zdecydowanym liderem okazał się OSK El-Team, którego absolwenci pozytywnie zdali 53,09 proc. egzaminów. Dalej znalazły się Silver (41,16 proc.), Miodzio (41,12 proc.), Plus (40,00 proc.) i PKS (39,39 proc.).

Pełne wyniki raportu można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta Chełm, w zakładce Biuletynu Informacji Publicznej. Wydział Komunikacji UM Chełm sporządza takie raporty co kwartał. Uwzględnia w nich przesłane przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego wyniki obejmujące wszystkie (aktualnie 14) OSK znajdujące się w rejestrze prowadzonym przez Prezydenta Miasta Chełm.

– Należy pamiętać, że statystyki zdawalności OSK zawierają liczbę przeprowadzonych egzaminów, nie zaś liczbę osób przystępujących do egzaminu. Oznacza to, że gdy np. do egzaminu przystępują 2 osoby, z których jedna zdaje za pierwszym razem, a druga za 9, to oznacza, że egzaminów przeprowadzono 10, a wynikiem pozytywnym zakończyły się 2. Wówczas OSK wykaże 20-proc. poziom zdawalności – wyjaśnia Monika Zaborek-Turewicz, dyrektor Wydziału Komunikacji UM Chełm.

Jak widać, wyniki powyższego rankingu nie przekładają się bezpośrednio na poziom jakości szkolenia. Są czynniki, na które instruktorzy czy wykładowcy mają niewielki wpływ, chociażby odporność psychiczna kursanta na stres związany z samym egzaminem. Jednak nie można ich zupełnie deprecjonować. Warto prześledzić raporty zdawalności z całego roku i wybrać tę szkołę, która ma powtarzalne dobre wyniki.

OH
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wiktor
Wiktor 7.11.2017, 11:20
Polecam Sigme wszystko zdałem za pierwszym
Magda
Magda 12.03.2017, 12:21
polecam El-team żadne za 1.

Pozostałe