Szczypiornistki z Okszowa z tarczą

14 stycznia w Zespole Szkół w Okszowie rozegrano Mistrzostwa Gminy Chełm w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach brało udział pięć gimnazjalnych reprezentacji. Najlepszą okazała się drużyna gospodarzy, która w finale pokonała Uher 7:4

Młode szczypiornistki z pięciu placówek: Zespołu Szkół w Stołpiu, Zespołu Szkół w Uhrze, Zespołu Szkół w Strupinie Dużym, Zespołu Szkół w Żółtańcach i Zespołu Szkół w Okszowie spotkały się 14 stycznia, aby rywalizować o tytuł najlepszego zespołu gminy Chełm. Dziewczęta walczyły o awans do zawodów międzygminnych.

Po fazie grupowej o trzecie miejsce walczyły reprezentacje Żółtaniec i Stolpia. Dziewczęta z Żółtaniec nie dały żadnych szans swoim rywalkom i pewnie pokonały je 8:1. Zajęły trzecie miejsce.

Pierwsze miejsce zajęły podopieczne Agnieszki Madeji-Dyńskiej, które pokonały Uher 7:4. W ten sposób zapewniły sobie awans do zawodów międzygminnych. Najlepsza drużyna mistrzostw wystąpiła w składzie: Martyna Rostecka, Katarzyna Kalinowska, Aleksandra Mękal, Oliwia Stanicka, Karolina Szymczuk, Aleksandra Rojek, Katarzyna Kozłowska.

Wyniki turnieju: Grupa A: Okszów – Stolpie 10:3; Grupa B: Żółtańce – Strupin 12:6, Strupin – Uher 3:6, Uher – Żółtańce 9:0. Spotkanie o trzecie miejsce: Stołpie – Żółtańce 1:8; Finał: Okszów – Uher 7:4.

Klasyfikacja końcowa: 1. ZS Okszów (op. Agnieszka Madeja-Dyńska), 2. ZS Uher (op. Beata Kiełbasa, Zbigniew Pułajdowicz), 3. ZS Żółtańce (op. Anna ŚniegAgnieszka Szczerbakow), 4. ZS Stołpie (op. Marzena Mazurek-DymczykAndrzej Hadam), 5. ZS Strupin (op. Marcin Sadowski).

Organizatorem zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół w Okszowie, Agnieszka Madeja-Dyńska i Krzysztof Szyszkowski.