Pomóżmy pani Alicji w walce z chorobą!

  • 19.01.2017, 09:37 (aktualizacja 06.03.2017 15:00)
  • MR
Pomóżmy pani Alicji w walce z chorobą!
Pani Alicja od niemal 20 lat choruje na cukrzycę typu I. W trakcie trwania choroby nabawiła się wielu powikłań z nią związanych. Już samo podawanie leku jest uciążliwe, ponieważ kłuć można tylko określone części ciała: uda, ramiona, pośladki i brzuch. W tych miejscach tworzą się bolesne zrosty, które z czasem ograniczają wchłanianie się insuliny. Żeby zachować jej odpowiedni poziom konieczne jest ciągłe zwiększanie dawek. Pani Alicja korzysta ze specjalnych „penów” służacych do dawkowania insuliny, niestety podawanie w ten sposób leku jest mało precyzyjne. Ma to swoje konsekwencje: utrzymujące się przez długi czas wahania cukru mogą doprowadzić do takich powikłań jak: uszkodzenia wzroku, pracy nerek, niegojących się ran na stopach, a nawet udaru.

Pani Alicja zbiera pieniądze na pompę insulinową, która znacznie podniesie komfort jej życia. Pompa pozwala na precyzyjne dawkowanie leku, jest też wygodniejsza w użyciu. Ze względu na wiek pani Alicji nie przysługuje jej pompa finansowana przez NFZ.

Mimo szczerych chęci, nie stać mnie na samodzielny zakup pompy, dlatego zgłosiłam się do fundacji. - mówi pani Alicja

Chorując na cukrzycę już niemal 20 lat, pani Alicja próbowała różnych metod leczenia. W czasie ciąży korzystała już z wypożyczonej pompy insulinowej, niestety potem trzeba było ją oddać. Kolejnym punktem zwrotnym leczenia był przeszczep trzustki. Niestety przeszczepiony narząd dobrze spełniał swoją funkcję tylko przez rok, potem nastąpiło odrzucenie. Nie pomogło leczenie sterydami i innymi silnymi lekami mającymi znaczny wpływ na poziom cukru. Niedziałający narząd trzeba było usunąć. Obecnie pani Alicja dawkuje insulinę przy pomocy „penów”.

Posiadanie pompy insulinowej to wielka szansa. Nie tylko zatrzymałaby postępujące zmiany cukrzycowe, ale również umożliwiła mi życie bez strachu. Chciałabym wrócić do pracy i normalnie żyć. - zdradza pani Alicja

 – Od kiedy zostałam matką, mam większą świadomość tego jak ważne jest zdrowie. Syn potrzebuje silnej i zdrowej matki.

Bycie cukrzykiem powoduje wiele ograniczeń. Każdy posiłek to wyzwanie: trzeba przeliczyć wymienniki węglowodanowe lub białkowo - tłuszczowe, zważyć porcję, pilnować godziny przyjęcia posiłku. Nie można się zapomnieć. Korzystanie z pompy insulinowej, z którą pani Alicja miała już doświadczenia, pozwoli jej i jej rodzinie normalnie funkcjonować.

Jeśli chcesz pomóc: 

DAROWIZNY ZAGRANICZNE
W przypadku darowizn wpłacanych z zagranicy, spoza terytorium Polski należy podać nr IBAN oraz SWIFT banku,
w którym Fundacja posiada rachunek bankowy, tj.
Numer IBAN: PL konto nr 94124023821111001044091986 (darowizna – Imię I Nazwisko)
Numer SWIFT: PKO PPLPW

 

MR
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

abia
abia 31.01.2017, 12:26
Fundacja Fuga Mundi z Lublina
B
B 22.01.2017, 10:23
Co to za fundacja?
abia
abia 20.01.2017, 09:32
DAROWIZNY ZAGRANICZNE
W przypadku darowizn wpłacanych z zagranicy, spoza terytorium Polski należy podać nr IBAN oraz SWIFT banku,
w którym Fundacja posiada rachunek bankowy, tj.
Numer IBAN: PL konto nr 94124023821111001044091986 (darowizna – Imię I Nazwisko)
Numer SWIFT: PKO PPLPW


Pozostałe