Dwa medale pojechały do Włodawy

240 zawodników i zawodniczek z ponad 50 klubów z całej Polski, a także z Kanady, Rosji, Łotwy, Niemiec, Słowacji oraz Białorusi przystąpiło do rywalizacji w Międzynarodowym Pucharze Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu wolnym. W tym doborowym gronie znalazło się trzech reprezentantów Miejskiego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Zapasy Włodawa. Podopieczni trenera Roberta Lenarta spisali się znakomicie.

Międzynarodowy Puchar Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu wolnym odbył się w Kraśniku w dniach 25-27 listopada. Zmagania stały na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. W kategorii juniorów do 69 kg udany występ zaliczył lider włodawskiego klubu Ernest Dorosz, obecny reprezentant Polski w zapasach. Podopieczny trenera Roberta Lenarta stoczył łącznie cztery walki i jedną z nich – finałową, przegrał.

- Już w starciu półfinałowym naszemu zawodnikowi odnowiła się kontuzja. Ernest nie poddał się i stanął do walki o złoto, ale ostatecznie nie udało mu się wygrać. Mimo tego, z drugiego miejsca i srebrnego medalu również jesteśmy bardzo zadowoleni – tłumaczy Robert Lenart, szkoleniowiec włodawskich zapaśników.

Na podium w Kraśniku stanął także Dawid Błaszkiewicz, startujący w kategorii juniorów do 76 kg. Włodawianin, będący obecnie w rezerwach kadry narodowej, przegrał swoją pierwszą walkę (z późniejszym srebrnym medalistą). Mógł jednak przystąpić do repasaży. Błaszkiewicz – przez przewagę techniczną i położenie przeciwników na łopatki – wygrał pięć kolejnych pojedynków, dzięki czemu uplasował się na najniższym stopniu podium.

Nieco gorzej wypadł Paweł Sadowski, również rezerwowy kadry narodowej, startujący w kategorii juniorów do 77 kg. Włodawianin przegrał swoją pierwszą walkę, podobnie jak Błaszkiewicz z późniejszym srebrnym medalistą zmagań. W końcowych sekundach tego starcia rywal Sadowskiego wykonał tzw. "rzut rozpaczy", który dał mu zwycięstwo 6:5. W kolejnych trzech pojedynkach podopieczny trenera Roberta Lenarta zdominował swoich rywali. Niestety w decydującym piątym starciu (o brązowy medal) włodawianin uległ zawodnikowi z Kraśnika, zajmując ostatecznie siódme miejsce w zawodach.

- Udany występ naszych "trzech muszkieterów" to bardzo dobry prognostyk przed I Pucharem Polski, który w marcu odbędzie się we Włodawie. Zawody te będą jednocześnie I eliminacją do Olimpiady Młodzieży w 2017 r. – mówi Lenart. - Dziękujemy przedstawicielom urzędu miasta we Włodawie, starostwa powiatowego i Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej za wsparcie finansowe. Pomagają nam również inne osoby: Jerzy Łagodziński, Krzysztof Flis, Piotr Meniów, Joanna Pogonowska, Danuta Gołuszek, Janina Klimczuk, Mariusz Telepko i Lucjan Gąsiorowski. Dla nich sport i kultura fizyczna nie są obojętne – dodaje szkoleniowiec włodawskich zapaśników.

Nie możesz kupić gazety w kiosku? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy e-wydanie!