Pretensja o asfalt

  • 10.08.2018, 11:55 (aktualizacja 10.08.2018 12:36)
  • DBEZ
Pretensja o asfalt
Urząd gminy Leśniowice zakończył budowę drogi asfaltowej z Sielca do Kumowa Plebańskiego. - Tu żyją mieszkańcy? Na zdjęciu satelitarnym widać wyraźnie, że jest tylko jeden dom i pola! - oburza się nasz Czytelnik.

Dyskusja nad sensem budowania drogi asfaltowej pomiędzy polami rozgorzała na profilu Facecbook gminy Leśniowice. Jeden z użytkowników portalu napisał, że gmina dba jedynie o wybrany elektorat, a obywatele gorszego sortu mają żużlówki pod domem. Jego zdaniem asfalt bardziej by się przydał w Wierzbicy, gdzie jest więcej mieszkańców.

Również do naszej redakcji dotarł list od Czytelnika. Jego zdaniem gmina poniosła wysokie koszty przebudowy drogi, a skorzysta z tego tylko jeden gospodarz. Nie da się inwestycji wytłumaczyć potrzebami mieszkańców bloków w Sielcu. Co prawda będą mieli lepszy dojazd do kościoła, ale dotąd mogli wygodnie jeździć również drogą asfaltową, która jest tylko o kilkaset metrów oddalona od nowo wyremontowanej.

- Czy nie szkoda pieniędzy na taką inwestycję? Wcześniej była tam żużlówka i to wystarczało - pisze mieszkaniec gminy. Z kolei jego zdaniem bardziej pilne jest dokończenie budowy drogi powiatowej, która łączy Kasiłan z Rożdżałowem. Na to połączenie czekają mieszkańcy Rakołup, Horodyska i Dębiny.

- Ile bym dróg nie wybudował, zawsze będzie mało. Trzymamy się planów budowy dróg, które ustaliliśmy wraz z radnymi gminy i mieszkańcami - odpowiada na zarzuty wójt gminy Leśniowice Wiesław Radzięciak. - Wójt nie ma worka pieniędzy, który by trzymał dla siebie i nie chciał dać - dodaje.

W odpowiedzi na zarzuty użytkownika Facebooka gmina Leśniowice zapewniła, że dba o wszystkich, a o kolejności remontów dróg decyduje rada gminy.

"Przypomnę, że w roku ubiegłym był zrealizowany odcinek na Wierzbicy!! W tym roku remontujemy waszą świetlicę!!! Inwestycje omawiamy na rocznych zebraniach, a dyskutantów jakoś nigdy na nich nie było" - bronią się władze gminy.

DBEZ
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
karol
karol 21.08.2018, 09:45
W 1994r po wyborze Radzienciaka na wójta gminy Leśniowice jeden z działaczy z optymizmem zwrócił się do niego, że teraz zrobią drogę opisaną w artykule a Radzienciak do niego słowami a co będziemy robili za 4 lata a za 8 a za 12 lat jak teraz wszystko zrobimy i dzięki polityce pierdzenia w stołek jest naczelnikiem gminy ponad 30 lat. Trzeba podkreślić NACZELNIKIEM bo PZPR zrobiła go naczelnikiem za komuny i władzy już nie oddał. I tak przed końcem każdej kadencji coś zalepi, coś załata i tak za podatników pieniądze robi sobie kampanię wyborczą.

Pozostałe