Chełm: Dotacja płynie do aquaparku

  • 15.06.2018, 11:04 (aktualizacja 15.06.2018 12:10)
  • AN
Chełm: Dotacja płynie do aquaparku
Klub Pływacki Lider prawie całą dotację z miasta musi wydawać na bilety dla zawodników do Chełmskiego Parku Wodnego. Pływacy trenowali w basenie Ósemki, ale jak wiadomo, w obiekcie wciąż trwa remont.

Problem poruszył na ostatniej sesji radny Dariusz Grabczuk.

- Rozmawiałem z trenerem Mariuszem Raćkowiczem z klubu pływackiego Lider. Okazuje się, że 90 proc. dotacji, jaką klub otrzymuje od miasta, wydaje na bilety do aquaparku, gdzie odbywają się treningi - stwierdził radny. - Prośba moja jest taka, aby przemyśleć, jak zwolnić klub z tych opłat.

Grabczuk przyznał, że nie chce też, aby Chełmski Park Wodny ponosił z tego tytułu jakieś straty. Dlatego liczy, że miasto znajdzie jakieś mądre rozwiązanie.

 Dopóki basen w SP nr 8 był czynny, klub trenował tam, nie ponosząc żadnych kosztów. Cały problem polega na tym, że od dwóch lat obiekt jest wyłączony z użytku i nie wiadomo, kiedy zakończy się w nim remont. Tymczasem pływacy Lidera "błąkają się" po mieście.

- Basen mamy za darmo w I LO, ale tylko w godz. od 7 do 8, czyli wtedy, kiedy młodzież idzie do szkoły - tłumaczy Raćkowicz. - Trenujemy więc w aquaparku i płacimy za bilety. Wprawdzie ceny mamy preferencyjne, ale jak zebrać to razem, wychodzi już spora suma.

Dotacja Lidera od miasta wynosi 12 tys. zł, z tego prawie 9 tys. zł wydawane są na same  bilety do parku wodnego.

- Nie jest to temat nowy i dziwię się, że teraz został poruszony na sesji - stwierdził w rozmowie z nami trener Raćkowicz. - Ta sytuacja trwa już od półtora roku.

Podczas sesji rady miasta wiceprezydent Józef Górny wyjaśnił, że warunki umowy między klubem i aquaparkiem zostały wspólnie uzgodnione. Prezes spółki Targowiska Miejskie i Park Wodny wytłumaczył, że spółka prawa handlowego nie może świadczyć usług za darmo.

- Ceny mają naprawdę preferencyjne, np. grupa młodsza, która korzysta 3 razy w tygodniu płaci za bilet 4 zł 50 gr - zauważył prezes Mazurek.

- Jeśli ogłosiliśmy konkurs na dofinansowania, żaden klub nie może liczyć na to, że jakieś zadanie zostanie sfinansowane w całości - tłumaczył z kolei wiceprezydent Józef Górny. - Klub musi poszukać innych, dodatkowych środków.

Spółka chętnie wspiera lokalnych sportowców. Jest sponsorem klubu piłkarskiego Chełmianka, ale nie klubu pływackiego Lider. Trener klubu twierdzi, że park wodny nie był zainteresowany sponsorowaniem pływaków, natomiast prezes Mazurek przekonuje, że to klub nie był zainteresowany stałą współpracą sponsorską.

- Wspieramy klub w zamian z reklamę obiektu na zawodach, więc nie można powiedzieć, że tej współpracy nie ma - tłumaczy Mazurek. - Mam wrażenie, że ktoś tu podchodzi do sprawy politycznie, a nie z troską o dobro klubu i dzieci.


Teraz czytane:

CHSM na plusie [CZYTAJ]

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe