Biegi: Pogoda dopisała półmaratończykom

W sumie kilkaset osób wystartowało w niedzielnych biegach 5. Maestrocafe Półmaratonu Chełmskiego. Do pokonania były dwa dystanse: 5 oraz 21 km.

Impreza tradycyjnie odbywa się w pod koniec maja. Jednak z tego względu, że w niedzielę nad zalewem w Żółtańcach zorganizowano Festyn Rodzinny, tam też zlokalizowano metę dla biegaczy. W poprzednich edycjach trasa kończyła się w Parku Miejskim w Chełmie.

Na dystansie 5 kilometrów rywalizowało 60 osób. Jako pierwszy zameldował się na mecie Volodymyr Khomenko z Kovla. Drugie miejsce zajął Michał Borowiec ze Świdnika, zaś trzecie Krystian Kierepka także ze Świdnika. Nasz redakcyjny kolega Marcin Petruk dobiegł jako 17.

Wśród pań najszybsza była Karolina Kusiak z Rejowca. Drugie miejsce wybiegała Halina Zduńczuk z Rejowca Fabrycznego. Natomiast na trzecim stopniu podium stanęła Dorota Popielnicka z Rejowca.

Na dystansie 21 km wystartowało około 200 osób. Pierwsze miejsca zajęli Łukasz Więckowski z Warki i Ewa Furmanik ze Świerż, II miejsca Michał Zdunek z Frampola i Marta Sawosz z Włodawy, a III Łukasz Nestorowicz z Chełma i Izabela Malinowska z Chełmca.