Biegi: Nasi na podium Extreme Power Run

Znakomity występ w III edycji Extreme Power Run zanotowali biegacze z naszego regionu. Drużyna Pod Prąd reprezentująca Stowarzyszenie Clipeus Arma w Dorohusku uplasowała się na wysokim trzecim miejscu. - Przy odrobinie szczęścia spokojnie mogliśmy zwyciężyć w tych zawodach – przyznają zgodnie reprezentanci Drużyny Pod Prąd.

W rywalizacji, która odbyła się w Woskrzenicach Dużych w gminie Biała Podlaska, uczestniczyło 250 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Startujący musieli pokonać nieco ponad 6-kilometrowy dystans. Dodatkowym utrudnieniem były rozstawione na trasie przeszkody – łącznie było ich 26. Do najciekawszych należały: ściany wspinaczkowe, błoto, jezioro oraz zasieki.

Trzecie miejsce na podium w tegorocznej edycji Extreme Power Run przypadło czteroosobowej Drużynie Pod Prąd. Ekipa reprezentująca Stowarzyszenie Clipeus Arma w Dorohusku ukończyła wyścig w 2 godz. 59 min i 9 sek. (łączny czas wszystkich zawodników). Na tak dobry wynik zapracowali: Marek Heniborg (indywidualnie 14. miejsce; czas: 35 min i 25 sek.), Adam Derkacz (27. miejsce/38 min i 5 sek.), Marcin Petruk (126. miejsce/51 min i 8 sek.) i Kamil Ślązak (174. miejsce/54 min i 31 sek.).

W zawodach triumfowała ekipa Runners Team, reprezentująca gminę Wisznice (z czasem 2 godz. 31 min i 23 sek.), a na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Łukowa o nazwie Biegacze – Pomagacze Pomoc (z czasem 2 godz. 54 min i 34 sek.).

- Nie było łatwo, bo teren był górzysty. Ponadto przed przeszkodami tworzyły się kolejki. Żeby nie tracić czasu i osiągnąć jak najlepszy wynik, wykonywaliśmy pompki (15 pompek pozwalało ominąć jedną przeszkodę) – mówi Marek Heniborg z Dorohuska, jeden z reprezentantów Drużyny Pod Prąd. - Przy odrobinie szczęścia mogliśmy pokusić się nawet o wygraną. Dystans był pozornie niedługi. Dla naszej ekipy była to dobra rozgrzewka przed tegorocznym Nadbużańskim Biegiem Pod Prąd – dodaje Heniborg.

W trzecim biegu Extreme Power Run uczestniczyli również inni zawodnicy z naszego regionu, którzy zajęli wysokie lokaty. Ich wyniki przedstawiają się następująco: 8. miejsce Tomasz Lipiński (Chełm/33 min i 15 sek.), 15. miejsce Ireneusz Korkosz (Chełm/35 min i 36 sek.), 34. miejsce Krzysztof Salak (Włodawa/39 min i 40 sek.), 61. miejsce Jacek Adamczyk (Chełm/43 min i 19 sek.), 64. miejsce Przemysław Chmiel (Włodawa/44 min i 35 sek.).