Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Chełm: Festiwal Kolory Muzyki wędruje po mieście

Znamy program tegorocznego festiwalu Kolory Muzyki. Wiemy już, kto wystąpi, a także gdzie odbywać się będą koncerty. Czy nowa formuła imprezy spodoba się mieszkańcom miasta? Czekamy na Wasze opinie na naszym Facebooku. Piszcie, co sądzicie o tegorocznej edycji festiwalu, nowych pomysłach i doborze wykonawców.
Chełm: Festiwal Kolory Muzyki wędruje po mieście

Gwiazdami tegorocznego festiwalu będą: Cleo, Sarsa, Andrzej Piaseczny, Kasia Kowalska oraz Ms. Obsession. W programie znajdą się również dwie zupełnie nowe imprezy.

- Przygotowujemy dwa wydarzenia, które z uwagi na różnorodność gatunków muzyki, znakomicie wpiszą się w ideę festiwalu. Chcemy, aby imprezy te jak najbardziej angażowały publiczność i przynajmniej w części opierały się na lokalnych muzykach – mówi Małgorzata Paździor-Król, dyrektor Chełmskiego Domu Kultury.

Pierwszym wydarzeniem jest, planowana na 21 lipca, biesiada "Reczka, Rzeczka i Poleczka". Podczas rodzinnego pikniku utrzymanego w stylu ludowym wystąpią kapele, będzie można skosztować polskich specjałów kulinarnych, odwiedzić stoiska z twórczością folklorystyczną, wziąć udział w grach, konkursach i zabawach. Z pomocą tancerzy Zespołu i Tańca Ziemi Chełmskiej uczestnicy poznają podstawowe kroki polskich tańców ludowych. Nie zabraknie też tradycyjnych zabaw dla najmłodszych. Gwiazdą wieczoru będzie Rokiczanka, jeden z najpopularniejszych polskich zespołów ludowych.

Kolejną nową imprezą będzie Retro Potańcówka "Pardon, to tu?", która 28 lipca przeniesie nas w barwne lata dwudzieste i trzydzieste ubiegłego wieku, sprawiając, że przez chwilę poczujemy się jak w międzywojennym Chełmie. Do tańca przygrywać ma nowo powstała chełmska Orkiestra z Kina Corso, złożona w większości z muzyków, których pamiętamy z projektu Opole`80. Aktualnie artyści opracowują nieśmiertelne foxtroty, walce, polki i sztajery. Podczas koncertu pojawić się mają m.in. utwory z repertuaru Mieczysława Fogga, Eugeniusza Bodo, Zuli Pogorzelskiej czy Hanki Ordonówny. Występ Orkiestry z Kina Corso poprzedzi koncert starych piosenek podwórkowych.

Z uwagi na dodatkowe wydarzenia wpisane w Kolory Muzyki oraz ze względu na zróżnicowane opinie mieszkańców co do wyboru miejsca na koncerty, w tym roku festiwal odbyć się ma aż w trzech miejscach.

- Zdania na temat lokalizacji były i są bardzo, ale to bardzo podzielone. Nie brakuje głosów mówiących o tym, że to pl. Łuczkowskiego jest najlepszym miejscem na imprezy plenerowe. Z drugiej strony wiele osób jest przekonanych, że zdecydowanie lepszy klimat jest pomiędzy ulicą Strażacką, Lubelską i pl. Gdańskim i nie chcą słyszeć o innym miejscu. Nie brakuje też tych, którzy zdecydowanie bardziej wybraliby się na festiwal umiejscowiony na łonie natury, np. w parku miejskim. Tak więc wybór któregokolwiek z tych miejsc spotka się z niezadowoleniem pozostałej grupy osób, a nie sposób spełnić wszystkich oczekiwań jednocześnie – mówi prezydent Agata Fisz.

Dlatego władze miasta postanowiły w tym roku jeszcze bardziej zmienić formułę festiwalu Kolory Muzyki. Każda z cotygodniowych odsłon odbędzie się w innym miejscu.

Każda lokalizacja powiązana jest z proponowanym repertuarem. Impreza ludowa znakomicie wpisuje się w otoczenie zieleni parku, potańcówkom w międzywojennym klimacie odpowiada zamknięta zabudowa dawnego rynku chełmskiego, a koncertom otwarta przestrzeń okolic Zorzy. Tegoroczna formuła nie oznacza jednak, iż podział na różne lokalizacje festiwalu zostanie już na zawsze.

- Chcemy być elastyczni, zarówno pod względem pomysłów, repertuaru, lokalizacji, jak i charakteru organizowanych w Chełmie wydarzeń kulturalnych. Dlatego staramy się cały czas wprowadzać nowe wydarzenia. Temat lokalizacji też zawsze będzie otwarty – mówi prezydent Chełma. – Nie zmienia to jednak faktu, iż to pl. Łuczkowskiego jest tym głównym miejscem. Dlatego to tam odbędzie się w tym roku szereg innych imprez, koncertów i nowych przedsięwzięć kulturalnych. Sądzę, że już niedługo gotowy będzie program wydarzeń na najbliższe miesiące.

 

Program festiwalu Kolory Muzyki:

park miejski

20 lipca – Andrzej Piaseczny, Ms. Obsession

21 lipca - "Reczka, rzeczka i Poleczka czyli Biesiada Chełmska"

Plac Łuczkowskiego

27 lipca - Kasia Kowalska

28 lipca – Retro Potańcówka "Pardon, to tu?"

Plac Gdański/ulica Strażacka

3 sierpnia - Cleo

4 sierpnia - Sarsa


Podobne tematy:

Seniorzy dzieciom [ZOBACZ]


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaReklama Apostoł
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobkówAutor komentarza: loloTreść komentarza: zakaz wyprzedzania na przejściu to dla nich obce pojęcie tak samo jak poprawne używanie kierunkowskazówData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:13Źródło komentarza: Chełm. On nie ustąpił, ona jechała za blisko. Posypały się mandatyAutor komentarza: anonimTreść komentarza: tak to jest jak młodzi nieopowiedzialni ludzie , wsiadają do maszyny której mocy i potencjału nie potrafią zrozumiećData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:04Źródło komentarza: Krasnystaw. Zderzenie dwóch aut na Rejowieckiej. Kierowca mazdy wymusił pierwszeństwo
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama