Strachosław triumfuje na wierzbickim parkiecie

Trzy drużyny wzięły udział w eliminacjach powiatowych do Mistrzostw Województwa LZS w piłce siatkowej chłopców szkół gimnazjalnych. W zmaganiach, które odbyły się w Wierzbicy, zwyciężyli reprezentanci Zespołu Szkół w Strachosławiu.

Areną rywalizacji była sala sportowa Zespołu Szkół im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy. Na parkiecie, oprócz drużyny gospodarzy, o zwycięstwo i przepustkę do dalszej fazy zmagań walczyli także reprezentanci Rudy-Huty i Strachosławia. Podopieczni Dariusza Stockiego, z tej ostatniej miejscowości, pewnie wygrali dwa pojedynki, nie tracąc ani jednego seta. W pierwszym starciu gimnazjaliści ze Strachosławia pokonali swoich rówieśników z Rudy-Huty 2:0 (25:15, 25:16). Również w meczu z gospodarzami imprezy odnieśli oni przekonywujące zwycięstwo 2:0 (w setach: 25:16, 25:12). Drugie miejsce w turnieju zajęli młodzi wierzbiczanie, którzy okazali się lepsi od siatkarzy z Rudy-Huty, wygrywając 2:0 (25:20, 25:18).

- Cieszymy się z wygranej. W nagrodę pojedziemy do Nałęczowa, gdzie będziemy rywalizować w finale wojewódzkim tych zawodów – mówi Dariusz Stocki, opiekun drużyny ze Strachosławia.

Turniej w Wierzbicy zorganizował Robert Boraczuk, nauczyciel wychowania fizycznego.

Zwycięska drużyna wystąpiła w następującym składzie: Tomasz Fajman, Piotr Zalewski, Dawid Lewkowicz, Adrian Samoluk, Patryk Petruk, Kacper Szymański, Patryk Gajewski, Mateusz Grzywna, Michał Bondaruk, Jan Dżaman, Wiesław Fajman; op. Dariusz Stocki.

Na sportowych stronach Super Tygodnia Chełmskiego przeczytacie również o kolejnych medalach karateków z Kanku i zapaśników z UKS Suples Wierzbica.