Biegi: Nasi na podium w Biegu Pierwiosnka

144 zawodników i zawodniczek zgromadził tegoroczny 23. Przełajowy Bieg Pierwiosnka, który odbył się w Leszkowicach w powiecie lubartowskim. W zawodach z powodzeniem rywalizowali reprezentanci naszego regionu. Kilku z nich stanęło na podium.

Imprezę zorganizowano w ramach Grand Prix Polski Środkowo-Wschodniej w Biegach Ulicznych i Przełajowych. Nasz region reprezentowali zawodnicy z Chełma, Rejowca Fabrycznego i Urszulina.

W biegu głównym mężczyzn (open) na 5000 m drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Mirosław Ożóg (Chełm). Na siódmym miejscu sklasyfikowany został Tomasz Jarmuszyński (Chełm), a ósmy był Stanisław Kostowski (Chełm). Dwaj ostatni zawodnicy również stanęli na podium, ale w swoich kategoriach wiekowych. Kostkowski wygrał rywalizację w grupie mężczyzn 40-49 lat, z kolei Jarmuszyński zwyciężył w kategorii M 50-59 lat.

Blisko medalu w biegu głównym kobiet (open) na 2500 m była Maria Adamowicz (Chełm), której do podium zabrakło zaledwie dwa punkty.

W biegu dziewcząt na 700 m (rocznik 2007 i młodsze) drugą lokatę i srebrny medal wywalczyła Amelia Dorosz, reprezentująca Szkołę Podstawową w Urszulinie. Trzecie miejsce i brązowy krążek powędrował z kolei do jej szkolnej koleżanki Nikity Zajączkowskiej.

O kolejnych wynikach naszych zawodników przeczytacie w najnowszym Super Tygodniu oraz w e-wydaniu [TUTAJ]