Kolejny triumf Pisarskiego

Krasnostawscy zapaśnicy po raz kolejny potwierdzili, że są w znakomitej formie. W rozegranych w Raciborzu Akademickich Mistrzostwach Polski w zapasach podopieczni Adama Swatka wywalczyli cztery medale. Najlepiej spisał się Mateusz Pisarski, który stanął na najwyższym stopniu podium.

- Akademickie Mistrzostwa Polski rządzą się swoimi prawami. W tego typu zawodach walczą zawodnicy, którzy na swoich uczelniach starają się o stypendia sportowe – tłumaczy Adam Swatek, szkoleniowiec LKMS-u Krasnystaw. - Cieszy fakt, że czterem naszym reprezentantom udało się stanąć na podium. Przy odrobinie szczęścia mogło być nawet nieco lepiej – dodaje.

Wśród krasnostawskich zapaśników najlepiej spisał się Mateusz Pisarski. Aktualny Mistrz Polski seniorów w kat. do 70 kg dołożył do swojej kolekcji tytuł Akademickiego Mistrza Polski. W Raciborzu zawodnik ten walczył w kategorii do 74 kg. Miał siedmiu konkurentów. W jednej z walk Pisarski pokonał m.in. Marcina Majkę z klubu ZTA Zgierz, wicemistrza Polski w tej kategorii wagowej z tego roku (MP odbyły się w pierwszej połowie września w Zgierzu).

Brązowy medal w kat. do 86 kg wywalczył z kolei Emil Bednarczyk.

- Myślę, że mój zawodnik miałby duże szanse, aby wygrać tę kategorię, ale walkę o złoto uniemożliwiła mu kontuzja łuku brwiowego – mówi Swatek.

Urazu – podczas rozgrzewki – nabawił się także syn szkoleniowca, Przemysław Swatek. Krasnostawianin miał walczyć w kat. 74 kg, ale ostatecznie w zawodach nie wystąpił.

Oprócz Bednarczyka, na trzecim stopniu podium uplasowali się: Piotr Wrzyszcz i Karol Kawęcki. Obaj startowali w kat. do 125 kg i obaj stoczyli po trzy walki.

Dzięki uzyskanym wynikom LMKS Krasnystaw zajął w klasyfikacji klubowej AMP drugie miejsce (na 12 sklasyfikowanych klubów).

Warto podkreślić, że dwóch zapaśników z miasta nad Wieprzem: Mateusz Pisarski i Emil Bednarczyk, będą reprezentować Polskę na Akademickich Mistrzostwach Świata w Turcji. Zmagania odbędą się w dniach 25-29 października. Niewykluczone, że trenerem polskich zapaśników występujących w stylu wolnym będzie Adam Swatek. W najbliższych dniach zadecyduje o tym Polski Związek Zapaśniczy.

- W Turcji Pisarski będzie walczył w kategorii do 70 kg, a Bednarczyk w kat. do 74 kg. Obecnie skupiamy się właśnie na przygotowaniach do tych zawodów – dodaje trener Swatek.