Chełm: Biegami upamiętnili Żołnierzy Wyklętych [VIDEO]

Bardzo mroźna pogoda nie odstraszyła biegaczy, którzy w niedzielę licznie stawili się na starcie VI Biegu Tropem Wilczym. Zmagania miały na celu uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W Chełmie o godzinie 12 rozpoczął się tzw. bieg honorowy na dystansie 1963 metrów (dystans oznacza rok śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego). Wzięły w nim udział 52 osoby. Uczestnicy pobiegli w pamiątkowych koszulkach z wizerunkami Żołnierzy Wyklętych. Wśród panów zwyciężył Mirosław Ożóg z Chełma. Tuż za nim był Adrian Dudek, również z Chełma, a trzecie miejsce zajął Paweł Szkaradek z Nowego Sącza. W kategorii kobiet najlepsza okazała się Monika Kosz (Pawłów). Druga na mecie była Agnieszka Dudziak (Pokrówka), a trzecią lokatę wywalczyła Natalia Kokłowska (Chełm).

O godzinie 12.40 wystartował bieg główny na dystansie 5,6 km. Wśród mężczyzn zwyciężył Łukasz Nestorowicz (Stańków) przed Łukaszem Więckowskim (Warka) i Kamilem Borowskim (Żółtańce Kolonia). Z kolei w rywalizacji kobiet pierwsza linię mety przekroczyła Ewa Furmanik (Świerże). Drugie miejsce wywalczyła Maria Adamowicz (Żółtańce), a na trzeciej pozycji uplasowała się Izabela Malinowska (Chełmiec). W biegu głównym rywalizowało 110 osób.