Pływanie: Wystartowała jubileusza edycja "Szuwarka"

195 zawodników i zawodniczek reprezentujących trzynaście klubów stanęło do rywalizacji w pierwszej rundzie X edycji Krasnostawskiej Ligi Pływackiej "Szuwarek". Udany występ w zawodach zaliczyli reprezentanci naszego regionu. Aż piętnastokrotnie na pudle stawali podopieczni trenera Andrzeja Miciuły z krasnostawskiego Wodnika, a dwa krążki zdobyli pływacy chełmskiego Lidera.

Zawodnicy Wodnika zdominowali dwie z osiemnastu kategorii. W wyścigach na 100 m stylem dowolnym i 200 m stylem zmiennym podopieczni trenera Andrzeja Miciuły zajęli pierwsze trzy miejsca na podium. W obu startach zwyciężył Norbert Zacharzyński (czasy odpowiednio: 56,10 sek. i 2:16,82 sek.), drugi na mecie był Paweł Korzeniowski (57,20 sek. i 2:23,08 sek.), a trzeci jego brat Piotr (1:00,20 sek. i 2:28,77 sek.).

Złote medale wywalczyli także Michał Matysiak na 25 m stylem dowolnym (17,49 sek.) i Wiktoria Wilgocka (Lider Chełm) na 100 m stylem dowolnym (1:04,73 sek.). Oboje stanęli jeszcze na trzecim miejscu podium w innych wyścigach: Matysiak na 25 m stylem grzbietowym (21,13 sek.), a Wilgocka na 200 m stylem zmiennym (2:46,88 sek.).

Srebrne krążki wywalczyli: Aleksandra Poszytek na 25 m stylem grzbietowym (22,24 sek.), Hubert Bartnik (dwa medale tego koloru) – na 25 m stylem grzbietowym (25,52 sek.) i na 25 m stylem dowolnym (23,21 sek.), a także Adrianna Chmielewska na 200 m stylem zmiennym (2:46,40 sek.). Ta ostatnia zawodniczka uplasowała się również na trzeciej pozycji w wyścigu na 100 m stylem dowolnym (1:07,36 sek.). Po brąz sięgnęli też najmłodsi pływacy Wodnika, Zuzanna Zdybel – na 25 m stylem grzbietowym (31,44 sek.) i Karol Repeć – również na 25 m stylem grzbietowym (34,52 sek.).

W statystyce medalowej zwyciężyła Lublinianka Lublin (5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe medale), drugie miejsce zajął Wodnik Krasnystaw (3 złote, 6 srebrnych i 6 brązowych medali), a trzecie Olimpia Lublin (3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale).

W pierwszej rundzie KLP "Szuwarek" uczestniczyło 195 zawodników i zawodniczek reprezentujących trzynaście klubów. Zawody zorganizowali UKS Wodnik Krasnystaw i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie.