Wieczorna ROCKosfera

  • 29.09.2016, 15:08 (aktualizacja 29.04.2017 11:55)
  • MR,MP
Wieczorna ROCKosfera Kamil Madziar
W każdy CZWARTEK na antenie Radia Bon Ton, Marcin Petruk prowadzi wieczorną audycję. Jeśli macie ochotę posłuchać rocka i metalu zapraszamy przed odbiorniki, od godziny 20:00.

#32

Kolejne spotkanie z folk metalem, wzbogacone o metal orientalny i lżejszy folk. A wraz z Marcinem, w studiu Piotr Przebiorowski:

Więcej znajdziecie na Facebooku:

 

#31

Kolejna propozycja wątku przewodniego od słuchaczy, tym razem rockowe soundtracki z gier komputerowych i filmów. Bardzo zróżnicowane i wzbogacone ciekawostkami Marcina. Posłuchajcie sami:

Playlista pierwszej audycji z takich wątkiem przewodnim, jak zawsze na Facebooku:

 

#30

Gośćmi Marcina byli w tym odcinku Sebastian Bardzał i Arek Sawicz, razem tworzący Bardark - duet grający metal akustyczny. W tym programie nie zabrakło melodii, ale i ciężkich dźwięków:

Bardzo różnorodną tracklistę możecie zobaczyć na Facebooku:

 

#29

O dobrym i różnorodnym guście słuchaczy można wiele mówić, ale najlepiej tego po prostu posłuchać. Na ten odcinek złożyły się propozycje miłośników rocka i metalu:

Tracklista ułożona przez słuchaczy wyglądała tak:

 

#28

Propozycja na motyw przewodni od jednego ze słuchaczy, Marcina Dąbrowskiego, była krótka - ciężej. Jaki był tego skutek? Sprawdźcie sami:

Tracklista z ciężkiego wieczoru:

 

#27

Tym razem gościem Marcina był Igor Terlecki, perkusista grupy Koty. Temat nie mógł być więc inny niż perkusiści, tworzący z gry na bębnach muzyczne dzieło sztuki. Kto to jest? Sprawdźcie sami:

A tracklista przedstawia się tak:

 

#26

Dzień po Dniu Kobiet, audycja poświęcona wokalistkom i kobietom. Było i lekko, i znacznie ciężej, wraz ze słuchaczem - Łukaszem Kończakiem - postaraliśmy się, aby pokazać wszechstronność damskich głosów (i urody, oczywiście). Posłuchajcie sami:

Tutaj zestawienie z wieczoru z Paniami:

 

 

#25

Drugi odcinek z coverami i kolejne ciekawe, a nawet bardzo skrajne zestawienia. Nie zabrakło klasyków, ale również znacznie młodszych kompozycji. Posłuchajcie sami, które wybrał Marcin:

A tu tracklista dla dociekliwych:

 

#24

Tematem przewodnim tego odcinka były rockowe i metalowe ballady, chwytające za serce i skłaniające do refleksji. Odprężcie się i posłuchajcie:

Tracklista przedstawia się następująco:

 

 

#23

Featuringi, mniej i bardziej typowe, ciężkie i te chwytające za serce. Posłuchajcie, co Marcin miał na ich temat do powiedzenia:

Więcej informacji znajdziecie, oczywiście na Facebooku audycji:

 

#22

Przy kolejnym wieczorze z folk-metalem, nie mogło zabraknąć Piotra Przebiorowskiego. Marcin i Piotrek rozmawiali o zespołach reprezentujących ten gatunek, a także o ogromnie instrumentów, jakie te zespoły wykorzystują. Posłuchajcie:

Folk-metalowa audycja przedstawia się następująco:

 

#21

Rap i hip-hop z rockiem i metalem? Można? Można. Wraz z Marcinem udowodnił to Łukasz "Matys" Matysiak, bardzo dobrze zapowiadający się raper z Lublina. Audycja inna niż wszystkie, posłuchajcie sami:

Rockowo-rapowa playlista wygląda następująco:

 

#20

To był bardzo ciekawy wieczór, razem z Marcinem w studiu zasiedli Sebastian Dąbrowski, Dawid Sokołowski, Erwin Orlon i Radosław Żeźniczuk, czyli chełmska grupa Twinge. Choć sami tworzą bardzo ciężką muzykę, ich inspiracje, które urozmaiciły rozmowę, wymknęły się ze wszelkich schematów. Posłuchajcie sami:

Tracklista wieczoru z Twinge przedstawia się tak:

 

#19

Co mają wspólnego sporty walki z rockiem i metalem? Jak się okazuje, bardzo dużo. Temat ten Marcin podjął wspólnie z Przemysławem Gilewiczem, liderem grupy N.O.K.A.U.T. oraz kick-boxerem. Posłuchajcie sami bojowego programu:

Tracklista pełna walecznych utworów wygląda następująco:

 

 

#18

Pierwsza audycja w Nowym Roku, i w nowym, czwartkowym terminie, była małym powrotem do niedawnej przeszłości. Utwory, które nie zmieściły się w poprzednich odcinkach, zmieściły się w tym. Posłuchajcie, co Marcin miał na ich temat do powiedzenia:

Zapraszamy również na FB audycji, będziecie na bieżąco:

 

 

#17

Przed końcem roku 2016, Marcin zdecydował się na specyficzne podsumowanie muzyczne. A pomógł mu w tym jego brat, Dominik Hajczuk. Sami sprawdźcie, które zespoły wzięli na warsztat:

Szczegółowa playlista do sprawdzenia na fanpage'u Wieczornej ROCKosfery:

#16

Przedświąteczny piątek był doskonałą okazją do spotkania z trójką muzyków z grup Isilgate i Gutter Sirens: Ingą Linkert, Karoliną Ryniak oraz Arkiem Żmudziakiem. Posłuchajcie sami, o czym rozmawiali z Marcinem:

Guttersowo-Isilgatowa tracklista poniżej:

 

#15

W tym odcinku Marcin przypomniał o kilku "zapomnianych" zespołach, dodając do tego jeszcze kilka niszowych i wciąż mało znanych kapel. Było czego posłuchać, sprawdźcie sami:

Tracklista z tego odcinka przedstawia się tak:

 

 

#14

Dziś kolejny odcinek z propozycjami słuchaczy. Dużo dobrego, ciężkiego brzmienia, kilka nieoczywistych kawałków i jak zawsze dużo ciekawostek opowiadanych przez Marcina. Bierzcie i słuchajcie:

Tracklista tradycyjnie na profilu Wieczornej Rockosfery na Facebooku!

#13

Gośćmi 13-tego odcinka był chełmski jazz-band Koty, czterech dobrych kumpli z Chełma, ale audycja nie dotyczyła połączeniu jazzu z metalem. Tematem przewodnim był żart, parodia i ironia w muzyce, zarówno cięższej, jak i lżejszej. Godzina z nieprzewidywalnymi melodiami oraz zakończeniem, do posłuchania tutaj:

Tracklista tego odcinka:

 

#12

W tym odcinku tematem przewodnim audycji było połączenie popu i metalu, czyli krótko mówiąc covery. Jak brzmią metalowe wersje popularnych klasyków? Posłuchajcie sami:

Pełną tracklistę i więcej informacji znajdziecie na FB:

 

 

#11

Gościem tej audycji był Piotr Przebiorowski, organista z Siedliszcza, z którym Marcin debatował o łączeniu metalu z instrumentami klasycznymi i folkowymi. Gdyby ktoś podejrzewał, że było cicho i spokojnie, to był w błędzie, ponieważ mocnych dźwięków nie brakowało. Posłuchajcie sami:

Tę godzinę zapełniły wyłącznie ciekawe kawałki:

 

#10

W rocznicę Narodowego Święta Niepodległości tematem przewodnim audycji była oczywiście Polska, choć nie tylko w polskich utworach. Posłuchajcie sami, jak artyści opisują nasz kraj, naszą historię i ludzi, którzy ją zapisali:

Patriotyczna tracklista przedstawiała się następująco:

 

#9

Koncert Acid Drinkers w Atmosferze, niedawna premiera 15-tego krążka tego zespołu i dodatkowo, zupełnie przypadkowo, Dzień Taniego Wina - ta kumulacja sprawiła, że gościem pierwszego listopadowego odcinka nie mógł być nikt inny niż Tomasz "Titus" Pukacki. Posłuchajcie rozmowy z ikoną polskiego metalu:

Grane były oczywiście utwory Acid Drinkers, ale również świetny numer innego projektu Titusa, czyli Anti Tank Nun. Więcej na profilu facebookowym Wieczornej ROCKosfery.

#8

Jesteście ciekawi co Marcin przygotował na ten wieczór? Posłuchajcie wywiadu z młodym, chełmskim zespołem.

Przyznać się, kto jeszcze nie lajkuje profilu Wieczornej ROCKosfery na fb? Jeden lajk i macie dostęp do najfajniejszych kawałków.

 

#7

Kolejny tydzień i kolejna dawka dobrego, mocnego brzmienia. Tym razem na tapecie nu metal. Co to za gatunek i kto go reprezentuje? Słuchajcie!

Tracklistę z tego wieczora znajdziecie na facebookowym profilu audycji:

#6

Dyskretnie o miłości, dyskretnie... Jesienny, piątkowy wieczór idealnie nadaje się jako tło do utworów o miłości. Szczęśliwej, nieszczęśliwej, platonicznej... Posłuchajcie jakie kawałki wybrał Marcin.

Tracklista z piątkowego wieczora dostępna jest na profilu facebookowym Wieczornej ROCKosfery. Tam też znajdziecie rockowe kartki z kalendarza. 

#5

Piątkowa audycja to była prawdziwa petarda. Marcin zaprosił do studia zespół Kholm. Posłuchajcie o czym rozmawiali.

Dla ciekawskich, jak zwykle lista kawałków, prosto z fanpage Wieczornej ROCKosfery. Jeśli jeszcze nie jesteście fanami to musicie to nadrobić :)

#4

Ta audycja również powstała z pomocą słuchaczy. Po raz kolejny wykazali się dobrym gustem. Co tym razem zaproponowali? Posłuchajcie:

Oczywiście wszystkie kawałki wykorzystane w audycji zebrane zostały na fanpage:

 

#3

Kolejny piątek i kolejna dawka ciężkiego brzmienia. Tym razem w audycji wykorzystane zostały propozycje słuchaczy. Było różnorodnie. Posłuchajcie:

Kawałków wykorzystanych do audycji szukajcie na fanpag'u audycji:


#2

16 września Marcin Petruk zaproponował Wam brzmienia ciężkie i klasyczne. Posłuchajcie:

Na fanpage znajdziecie listę kawałków użytych w audycji:


#1

Wieczorna ROCKosfera wystartowała w piątek 9 września. Na początek mamy dla Was "Tylko polskie kawałki":

Linki do utworów wykorzystanych w audycji znajdziecie na fanpag'u Wieczornej ROCKosfery.

MR,MP
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe