Zawitał do nas wilk Michaś

  • 13.01.2018, 10:16
  • MP
Zawitał do nas wilk Michaś
W ostatnich dniach na terenie Strzeleckiego Parku Krajobrazowego pojawił się wilk. Zwierzę przywędrowało do nas aż z białoruskiej części Puszczy Białowieskiej.

Wilk pokonał ponad 400 km. Określenie miejsca jego pochodzenia umożliwiła naszym leśnikom specjalna obroża, którą Białorusini oznaczyli tego oraz 3 inne wilki.

- Obroża ma zainstalowany nadajnik GPS, który przekazuje informacje o lokalizacji wilka do bazy - wyjaśnia Robert Wróblewski, strażnik z chełmskiego oddziału Lubelskich Parków Krajobrazowych. - Obrożowanie służy przede wszystkim badaniu tras migracji wilków oraz zasięgu ich przemieszczania się. Trudno było przewidzieć, że wilk pokona kilkaset kilometrów i z Białorusi przyjdzie aż tutaj.

Ze względu na ochronę gatunku, leśnicy nie mogą podać dokładnej lokalizacji Michasia, bo tak właśnie ochrzcili tego wilka. Wiadomo, że drugi z czterech zwierzaków padł, kolejny jest w okolicach Białegostoku. Bardzo możliwe, że Michaś osiedli się u nas i doczeka się potomstwa, ponieważ odkryta została nora, którą wykopał sam, bądź też wykopała jego towarzyszka.


Podobne artykuły:

Nocna wędrówka tropem wilków

 

 

MP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe