Rozliczenie PIT przez Urząd Skarbowy

  • 11.01.2018, 15:33
  • AN
Rozliczenie PIT przez Urząd Skarbowy
Jeśli nie chcesz samodzielnie sporządzać deklaracji PIT, to może to za Ciebie zrobić Urząd Skarbowy. Aby skorzystać z tej możliwości, musisz do 16 kwietnia wypełnić i wysłać elektronicznie wniosek PIT-WZ. Przypominamy, że za 2017 r. nie rozliczy nas już pracodawca.

Podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, uzyskujący dochody m.in. z tytułu umowy o pracę, umowy o dzieło i zlecenie, praw autorskich i organów rentowych, mają możliwość złożenia, wyłącznie w formie elektronicznej, wniosku PIT-WZ. Mają na to czas do 16 kwietnia 2018 r.

PIT-WZ jest wnioskiem podatnika, na podstawie którego urząd skarbowy udostępni zeznanie podatnikowi w wersji elektronicznej na formularzu PIT-37, w ciągu 5 dni roboczych. Przy czym za rok 2017 pierwsze zeznanie podatkowe PIT-37 na podstawie wniosków złożonych od 1 stycznia zostanie udostępnione nie wcześniej niż 15 marca 2018 r.

Podatnicy, którzy otrzymają PIT-40A od organu rentowego i chcą przekazać 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, mogą to uczynić bez składania zeznania rocznego, poprzez złożenie oświadczenia na formularzu PIT-OP do 30 kwietnia.

PIT-OP można złożyć w formie elektronicznej lub papierowej.

Szczegóły dostępne są na stronie www.portalpodatkowy.mf.gov.pl

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe