Koncertowali dla chorej Poli

  • 9.01.2018, 11:00
  • TWA
Koncertowali dla chorej Poli
Dopiero w poniedziałek wieczorem puszki zostaną otwarte a pieniądze policzone, ale pewne jest, że kwota, jaką zebrano podczas piątkowego koncertu charytatywnego dla Poli Mazurek z Urszulina, będzie imponująca. Dzięki tej jednej z wielu akcji rodzice uzbierali około 150 tys. zł. Ta suma pozwoli na przeprowadzenie operacji chorego serduszka kilkumiesięcznej dziewczynki.

Na koncert przyjechało około 400 osób. Minimalna kwota, jaką można było wrzucić do puszki, aby obejrzeć występy to 30 zł. Oznacza to, że zebrano co najmniej około 12 tys. zł.

- Dzięki tej akcji uzbieraliśmy już niezbędną kwotę. Możemy jechać z Polą na operację - mówi pani Sylwia, mama dziewczynki.

Dla Poli tego wieczoru zaśpiewali: Piotr SelimTomasz Momot i Natalia Wilk, a także zespoły Pawkin i Rotten Bark. Gwiazdą wieczoru był Krzysztof Cugowski. Salę na koncert nieodpłatnie udostępnił właściciel Hotelu Drob. Organizatorem imprezy była Gminna Biblioteka Publiczna, partnerem koncertu gmina Urszulin, a zbiórkę przeprowadziły fundacja Cor Infantis na rzecz dzieci z wadami serca oraz Fundacja Mam Serce.

Historię dziewczynki opisywaliśmy przed kilkoma tygodniami. Jedynym ratunkiem jest dla niej natychmiastowa, bardzo skomplikowana operacja, którą ma przeprowadzić profesor Edward Malec, jeden z najlepszych na świecie kardiochirurgów i chirurgów dziecięcych. Pracuje w Klinice Kardiochirurgii Uniwersytetu Westfalskiego w Munster w Niemczech.

- Zapewnił, że serduszko naszej córeczki da się uratować – tłumaczy pani Sylwia.

Operacja ma się odbyć jeszcze w tym miesiącu. Kosztuje około 150 tys. zł. Rodzice nie mieli takich pieniędzy. Dlatego o pomoc w zbiórce funduszy zwrócili się do trzech fundacji. Zbiórka na operację już się kończy, ale dziewczynka będzie jeszcze potrzebowała sporej sumy pieniędzy na leczenie po operacji.

- Do 15 stycznia trwa jeszcze zbiórka na SiePomaga. Zgromadzone na tym koncie środki będą przeznaczone na leczenie - dodaje mama półrocznej Poli.

Wystarczy wejść na stronę internetową, kliknąć wesprzyj i przelać dowolną ilość środków. Z kolei na konto Fundacji Cor Infantis można przelewać 1 proc. swojego podatku. Rachunek w Banku BGŻ BNP Paribas oddział w Lublinie, ul. Probostwo 6A, 20-089 Lublin: 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem "Pola Mazurek". Rachunki dla wpłat zagranicznych to: USD PL93 1600 1101 0003 0502 1175 2024 z dopiskiem "Pola Mazurek" oraz EUR PL50 1600 1101 0003 0502 1175 2022 z dopiskiem "Pola Mazurek".

TWA

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe