Rozbójnik skazany na więzienie

  • 9.01.2018, 10:56
  • TWA
Rozbójnik skazany na więzienie
Na 3 lata i 6 miesięcy więzienia skazał włodawski sąd 19-letniego mieszkańca gminy Włodawa. Taki wyrok mężczyzna usłyszał za wymuszenie rozbójnicze i uszkodzenie ciała. Decyzja sądu musi się jeszcze uprawomocnić.

17 maja mieszkanka Włodawy podzieliła się z policjantami swoimi obawami, że jej syn ma jakieś kłopoty. Podczas przesłuchania 24-latek przyznał, że ma problemy ze znanym mu doskonale 19-latkiem z gminy Włodawa.

Okazało się, że 13 maja został przez niego napadnięty i dotkliwie pobity. Jednak nie miał poważnych obrażeń. Skończyło się na siniakach i otarciach.

Trzy dni później ponownie został zaatakowany przez swojego oprawcę. Tym razem 19-latek zażądał 200 zł. Zagroził, że jeśli ich nie otrzyma, odnajdzie 24-latka i go pobije. Pieniędzy mimo wszystko nie dostał.

Jeszcze tego samego dnia, kiedy na policję wpłynęło zgłoszenie, sprawca został zatrzymany. Następnego dnia doprowadzono go do prokuratury, przesłuchano i postawiono zarzuty wymuszenia rozbójniczego oraz uszkodzenia ciała. Zastosowano wobec niego areszt tymczasowy na trzy miesiące. 24 lipca prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw 19-latkowi.

Za obydwa czyny sąd wymierzył mu łączną karę 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Wyrok jeszcze nie jest prawomocny. Obrońca 19-latka złożył apelację.

 


Zobacz co dzieje się we Włodawie:

Włodawa: PiS chce przenieść pomnik

TWA
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
manka
manka 12.01.2018, 15:32
A niech stoi. To mało uczęszczane miejsce a grunt pod nim mało atrakcyjny

Pozostałe