Włodawa: PiS chce przenieść pomnik

  • 9.01.2018, 10:53
  • TWA
Włodawa: PiS chce przenieść pomnik
Pomnik walk i męczeństwa wojsk polskich i sowieckich podczas II wojny światowej powinien zniknąć z włodawskiego rynku. Tak uważa radny Wiesław Holaczuk.

Pomnik od wielu lat stoi na placu przy Czworoboku. Jednak według Holaczuka szpeci on atrakcyjne dla włodawian miejsce.

- Ze względów estetycznych powinien zostać przeniesiony gdzie indziej – przekonywał podczas ostatniej sesji rady powiatu. Nie wskazał jednak, gdzie można by go ulokować.

Okazuje się, że władze ratusza rozważają możliwość przeniesienia pomnika i nawet ujęły to we wniosku dotyczącym rewitalizacji miasta.

- Jeśli projekt dotyczący rewitalizacji zostanie rozpatrzony pozytywnie i otrzymamy dofinansowanie na jego realizację, to podczas konsultacji społecznych zapytamy mieszkańców Włodawy, co sądzą o przeniesieniu pomnika – przekonywał burmistrz Wiesław Muszyński.

Dezaprobatę wyraził radny Edward Łągwa z SLD. Jego zdaniem pomnik powinien pozostać przy Czworoboku, bo na to miejsce zasługuje.

TWA
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Edward
Edward 13.01.2018, 17:51
Jak Mu zawadza we Wlodawie niech zabierze do Krasowki.
asia
asia 13.01.2018, 10:13
Najlepiej niech go przeniosą na cmentarz radziecki, gdzie jego miejsce. Bardzo dobry pomysł i ratusza i P. Holaczuka.
Pomnik ormo powinien zostać calkiem rozebrany bo to wstyd takie cos miec w mieście.
Maniek
Maniek 12.01.2018, 13:49
panu od historii tyle lat nie przeszkadzał ten pomnik,raptem teraz ?? cała praca radnych-bezradnych ,a mianowicie raz na jakiś czas próbują zaistnieć aby o nich pamiętali lecz w tym przypadku może przynieść odwrotne konsekwencje. Takie ruchy wskazują na potrzebę zmiany w składzie radnych czas na ludzi młodych i ich pomysły,które usprawnią to miasto i przystosują do obecnych lat
Edek
Edek 12.01.2018, 01:11
Pewnie chce Kaczora z kaczorowa
włodawianka
włodawianka 11.01.2018, 19:07
nie rozumiem tego pomysłu pana holaczuka. bo ten pomnik jest częścią tego krajobrazu. niech zajmie się bardziej potrzebnymi rzeczami w tym mieście. bo ja sobie bardzo mile wspominam zabawy przy tym pomniku. chyba że jest ktoś chętny na kawałek tego placu by wybudować kolejny parking, sklep itp... bo w tym mieście łatwiej coś zniszczyć tak jak place zabaw i postawiać na tych miejscach parkingi.
anty pis
anty pis 11.01.2018, 17:30
No jak zwykle PiSowcy chcą zniszczyć to co piękne nie na zewnątrz ale w środku. Holaczuk sam siebie okłamuje i uczniów zresztą też mówiąc na lekcji pamiętajmy o historii II wojny. Z niego taki polityk jak z koziej du** tromba.
wlodawiak bezpartyjny
wlodawiak bezpartyjny 11.01.2018, 13:04
to jest historia Włodawy ,walczycie z historia i chcecie żeby zapomnieć o historii miasta nie ładnie . Żeby o was historia nie zapomniała, wstyd
Holaczuk idz pan w
Holaczuk idz pan w 10.01.2018, 19:27
Dlaczego przeszkadza? A mi przeszkadza twarz holaczuka to też mam przenieść albo nakazac operacje plastyczną? Pomnik najpiękniejszy nie jest ale dlaczego przenosić historię miasta? Może lepiej go upięknić, zmodernizować albo dostawić w podobnym stylu kilka żeby było milej i sympatyczniej, może by włodawe przeniesc bo taki beznadziejny cycek na mapie?
Gal anonim
Gal anonim 10.01.2018, 17:51
Ten pomnik tam był, jest, i tam powinien zostać! Co za durny pomysł z tym przeniesieniem! Chyba wladze miasta nie mają co robić z pieniędzmi w budżecie.

Pozostałe