Włodawa: PiS chce przenieść pomnik

  • 9.01.2018, 10:53
  • TWA
Włodawa: PiS chce przenieść pomnik
Pomnik walk i męczeństwa wojsk polskich i sowieckich podczas II wojny światowej powinien zniknąć z włodawskiego rynku. Tak uważa radny Wiesław Holaczuk.

Pomnik od wielu lat stoi na placu przy Czworoboku. Jednak według Holaczuka szpeci on atrakcyjne dla włodawian miejsce.

- Ze względów estetycznych powinien zostać przeniesiony gdzie indziej – przekonywał podczas ostatniej sesji rady powiatu. Nie wskazał jednak, gdzie można by go ulokować.

Okazuje się, że władze ratusza rozważają możliwość przeniesienia pomnika i nawet ujęły to we wniosku dotyczącym rewitalizacji miasta.

- Jeśli projekt dotyczący rewitalizacji zostanie rozpatrzony pozytywnie i otrzymamy dofinansowanie na jego realizację, to podczas konsultacji społecznych zapytamy mieszkańców Włodawy, co sądzą o przeniesieniu pomnika – przekonywał burmistrz Wiesław Muszyński.

Dezaprobatę wyraził radny Edward Łągwa z SLD. Jego zdaniem pomnik powinien pozostać przy Czworoboku, bo na to miejsce zasługuje.

TWA
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Edek z krainy kredek
Edek z krainy kredek 28.02.2018, 17:18
A ten cały Holaczuk to nie za PRLu się kształcił ? To niech się pozbędzie dyplomów ! Jakiś ma z tym problem ? Hipokryzja i tyle trzeba zaistnieć aby się koryto + nie skończyło .
hanka
hanka 13.02.2018, 21:55
Super pomysł. Pomnik braterstwa... a może by tak postawić pomnik pogwałconym kobietom przez braci sowietów.
adas
adas 12.02.2018, 10:00
bardzo dobry pomysł, nareszcie ktoś powinien to zrobić i się nie zastanawiać
Edward
Edward 13.01.2018, 17:51
Jak Mu zawadza we Wlodawie niech zabierze do Krasowki.
asia
asia 13.01.2018, 10:13
Najlepiej niech go przeniosą na cmentarz radziecki, gdzie jego miejsce. Bardzo dobry pomysł i ratusza i P. Holaczuka.
Pomnik ormo powinien zostać calkiem rozebrany bo to wstyd takie cos miec w mieście.
Maniek
Maniek 12.01.2018, 13:49
panu od historii tyle lat nie przeszkadzał ten pomnik,raptem teraz ?? cała praca radnych-bezradnych ,a mianowicie raz na jakiś czas próbują zaistnieć aby o nich pamiętali lecz w tym przypadku może przynieść odwrotne konsekwencje. Takie ruchy wskazują na potrzebę zmiany w składzie radnych czas na ludzi młodych i ich pomysły,które usprawnią to miasto i przystosują do obecnych lat
Edek
Edek 12.01.2018, 01:11
Pewnie chce Kaczora z kaczorowa
włodawianka
włodawianka 11.01.2018, 19:07
nie rozumiem tego pomysłu pana holaczuka. bo ten pomnik jest częścią tego krajobrazu. niech zajmie się bardziej potrzebnymi rzeczami w tym mieście. bo ja sobie bardzo mile wspominam zabawy przy tym pomniku. chyba że jest ktoś chętny na kawałek tego placu by wybudować kolejny parking, sklep itp... bo w tym mieście łatwiej coś zniszczyć tak jak place zabaw i postawiać na tych miejscach parkingi.
anty pis
anty pis 11.01.2018, 17:30
No jak zwykle PiSowcy chcą zniszczyć to co piękne nie na zewnątrz ale w środku. Holaczuk sam siebie okłamuje i uczniów zresztą też mówiąc na lekcji pamiętajmy o historii II wojny. Z niego taki polityk jak z koziej du** tromba.
Andrzej
Andrzej 13.02.2018, 21:52
O i mamy cenzurę, posty się nie pokazują.
Super Tydzień Chełmski
Super Tydzień Chełmski 14.02.2018, 07:33
Andrzej, nie mamy cenzury. Mamy akceptację komentarzy, a niestety nasi administratorzy nie pracują 24h. Nie publikujemy komentarzy wulgarnych i obraźliwych.
Andrzej
Andrzej 13.02.2018, 20:50
No faktycznie piękno pomnika i jego symbolika jest tak piękna że nie wiem po co nam niepodległość. Może poprośmy Rosje abyśmy się do niej przyłączyli? Przecież to takie piękne, łza w oku się kręci po tych wspaniałych PRL-owskich czasach. Wiadomo Włodawa to sympatycy sowietów i prlu.
wlodawiak bezpartyjny
wlodawiak bezpartyjny 11.01.2018, 13:04
to jest historia Włodawy ,walczycie z historia i chcecie żeby zapomnieć o historii miasta nie ładnie . Żeby o was historia nie zapomniała, wstyd
adam
adam 12.02.2018, 10:06
historia jest jedna prawdziwa i nie musi być dyktowana przez komunistów, w końcu trzeba zacząć głośno mówić o morderstwach w lasach, katowaniu ludzi, niszczeniu rodzin, ten pomnik dawno powinien zniknąć.
Holaczuk idz pan w
Holaczuk idz pan w 10.01.2018, 19:27
Dlaczego przeszkadza? A mi przeszkadza twarz holaczuka to też mam przenieść albo nakazac operacje plastyczną? Pomnik najpiękniejszy nie jest ale dlaczego przenosić historię miasta? Może lepiej go upięknić, zmodernizować albo dostawić w podobnym stylu kilka żeby było milej i sympatyczniej, może by włodawe przeniesc bo taki beznadziejny cycek na mapie?
ada
ada 12.02.2018, 10:04
historia miasta to krew i ból, ale komuniści tego nie zrozumieją bo to oni rany zadawali...
adam
adam 13.02.2018, 22:37
Eeee? Komuniści to we Włodawie kanalizację założyli. Holaczuk historii uczył?
Gal anonim
Gal anonim 10.01.2018, 17:51
Ten pomnik tam był, jest, i tam powinien zostać! Co za durny pomysł z tym przeniesieniem! Chyba wladze miasta nie mają co robić z pieniędzmi w budżecie.
tomasz
tomasz 12.02.2018, 10:01
powinni go przenieść im szybciej tym lepiej.

Pozostałe