Niedźwiadek ograł wszystkich w międzynarodowym turnieju

  • 9.01.2018, 08:53
  • TS
Niedźwiadek ograł wszystkich w międzynarodowym turnieju
Świetny występ w Świąteczno-Noworocznym Turnieju Piłki Nożnej zanotowali młodzi piłkarze chełmskiego Niedźwiadka z rocznika 2009. Podopieczni Karola Skubisza, którzy występowali w roli gospodarza imprezy, wygrali wszystkie swoje pojedynki, zajmując tym samym pierwsze miejsce.

- Turniej miał charakter międzynarodowy, bo uczestniczyły w nim dwie drużyny z Łucka. Formuła zawodów była bardzo atrakcyjna, co podkreślali trenerzy poszczególnych zespołów. Chłopcy rywalizowali w dwóch grupach. Po grach eliminacyjnych pięć najlepszych ekip utworzyło tzw. Ligę Mistrzów, z kolei pozostałe drużyny trafiły do tzw. Ligi Europy. Jak na tak młodych chłopców, poziom turnieju był bardzo wysoki. Na koniec wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale – mówi Sławomir Kuźmicki, główny sędzia zawodów.

Na parkiecie o trium rywalizowało dziesięć ekip. Najlepsza okazała się pierwsza drużyna Niedźwiadka (klub ten wystawił do zawodów trzy drużyny, dwie z rocznika 2009 i jedną z rocznika 2010). Podopieczni Karola Skubisza wygrali wszystkie swoje konfrontacje. Decydujący okazał się ostatni mecz z Wołyniem I Łuck. Ten niezwykle zacięty i do końca trzymający w napięciu pojedynek zakończył się wygraną gospodarzy 1:0. Drugie miejsce zajął wspomniany Wołyń, a na trzeciej pozycji uplasowała się druga drużyna z tego samego klubu.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: Liga Mistrzów: 1. Niedźwiadek I Chełm, 2. Wołyń I Łuck, 3. Wołyń II Łuck, 4. Widok Lublin, 5. Puławiak Puławy; Liga Europy: 1. Gaudium Zamość, 2. Jedynka I Krasnystaw, 3. Niedźwiadek II Chełm, 4. Jedynka II Krasnystaw, 5. Niedźwiadek 2010 Chełm.

Wśród nagrodzonych indywidualnie zawodników znaleźli się m.in. Maksymilian Kloc (Niedźwiadek I) – król strzelców Ligi Mistrzów, Patryk Cichosz (Niedźwiadek II) – najlepszy zawodnik Ligi Europy oraz Gabriel Litwin (Jedynka I) – najlepszy bramkarz Ligi Europy. Ponadto organizatorzy wraz z trenerami uhonorowali wyróżniających się zawodników w poszczególnych drużynach. Nagrody w postaci statuetek powędrowały do: Mateusza Tulikowskiego (Niedźwiadek I), Igora Zająca (Niedźwiadek II), Nikodema Bzówki (Jedynka II), Jakuba Górnickiego (Jedynka I) i Olafa Leśniaka (Niedźwiadek 2010).

Zwycięska drużyna Niedźwiadka wystąpiła w składzie: Mateusz Tulikowski, Antoni OszwaMichał Mazurek, Maksymilian Kloc, Dominik PsujaAlan LipskiMaciej KuśSzymon PodjadekOliwier Prucnal i Oliwier Dynysiuk; trener: Karol Skubisz.


Zobacz też:

Ambitne plany Chełmianki, piłkarze Bożyka wracają do zajęć

TS

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe