Gm. Kraśniczyn: Matka ustalona, ojciec nieznany

  • 8.01.2018, 10:04 (aktualizacja 08.01.2018 10:14)
  • GD
Gm. Kraśniczyn: Matka ustalona, ojciec nieznany
Z badań DNA wynika, że zakopany w pudełku noworodek był płci męskiej. Potwierdziło się również, że matką chłopca jest zatrzymana 27-latka. Wiadomo również, że dwaj przebadani mężczyźni nie mają nic wspólnego z poczęciem dziecka. Pozostaje jeszcze trzecia osoba, od której nie pobrano dotąd materiału biologicznego.

- Mamy informacje, że trzeci mężczyzna, który może być ojcem dziecka, pojawi się w kraju jeszcze w bieżącym miesiącu. Zamierzamy przesłuchać go w charakterze świadka. Ma być pobrany od niego materiał do badań genetycznych - informuje Bartosz Wójcik, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Do wstrząsającego odkrycia doszło w środę, 11 października ubiegłego roku. Zwłoki dziecka mogły leżeć nawet 9 lat w ziemi, w tekturowym pudełku owiniętym folią. Były w takim stanie rozkładu, że podczas wstępnych oględzin nie dało się rozpoznać płci ani ustalić daty i przyczyny zgonu. Krasnostawscy policjanci zatrzymali 27-latkę, która jest matką niemowlęcia.

Śledczy nie zdradzają, w jaki sposób dowiedzieli się o zwłokach noworodka. Dla dobra śledztwa informacja została zastrzeżona. Z naszych ustaleń wynikało, że była ona weryfikowana przez kilka dni. Ostatecznie trop doprowadził krasnostawskich policjantów do jednego z gospodarstw w Brzezinach.  

Zatrzymana 27-latka złożyła wyjaśnienia jedynie w charakterze świadka. Nie usłyszała żadnych zarzutów. Po przeprowadzeniu czynności została zwolniona do domu. Kobieta nie jest mieszkanką Brzezin. Stamtąd pochodzi jednak jej rodzina, która ma tam gospodarstwo. Sama pojawiała się w tej miejscowości od czasu do czasu.

 


Pisaliśmy o tym:

Zwłoki noworodka w ogródku za stodołą

GD
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe