Ma głos w parlamencie

  • 2.01.2018, 11:53 (aktualizacja 05.01.2018 12:05)
  • MP
Ma głos w parlamencie https://www.facebook.com/parlamentstudentowrp
Damian Wietrak, student Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, został jednogłośnie wybrany na funkcję członka Rady Wykonawczej Parlamentu Studentów RP. Jednocześnie objął stanowisko przewodniczącego komisji ds. przedsiębiorczości.

- Każdy z członków Rady Wykonawczej ma swój obszar działania, moim jest przedsiębiorczość - mówi Damian Wietrak. - Jestem odpowiedzialny za pozyskiwanie sponsorów oraz partnerów na wszelkiego rodzaju konferencje, zjazdy, szkolenia i wydarzenia. Wszystko po to, aby były na jak najwyższym poziomie.

Damian Wietrak związany jest z działalnością samorządową w PWSZ w Chełmie. Dotychczas pełnił funkcje: przewodniczącego Rady Samorządu Studentów, pełnomocnika ds. kształcenia zawodowego w PSRP, członka komisji ds. projektów w PSRP oraz wiceprzewodniczącego Prezydium Forum Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych. Nowe stanowisko jest wyróżnieniem nie tylko dla niego, ale także dla samorządu uczelni. Damian to drugi student ze wszystkich PWSZ w Polsce, który znalazł się w składzie działającej od ponad 20 lat rady. 

>> Kto zawalczy o fotel Prezydenta Chełma? SPRAWDŹ TUTAJ <<

- Jestem nastawiony bardzo pozytywnie, nie brakuje mi energii, choć nie ukrywam, że jest to bardzo duża odpowiedzialność i ciężka praca - dodaje Damian. - Mam nadzieję, że nie zawiodę swoich kolegów i koleżanek. Jestem otwarty na ich propozycje. Wspólnymi siłami i determinacją postaramy się je stopniowo realizować.

Parlament Studentów RP to bardzo ważny organ, będący głosem studentów na arenie ogólnopolskiej oraz pośrednikiem między społecznością żaków a władzą państwową. Zrzesza samorządy studenckie ze wszystkich uczelni w kraju i przekazuje ich pomysły organom na najwyższym szczeblu państwowym. Oprócz Damiana od początku roku w Radzie Wykonawczej PSRP działa pięciu członków reprezentujących: Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Rzeszowski, Politechnikę Gdańską, Politechnikę Łódzką oraz Akademię Ignatianum w Krakowie.

MP
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe