Udany rok chełmskiego Agrosu

Władze Miejskiego Klubu Sportowego Agros Chełm dokonały podsumowania osiągnięć sportowych zawodników sekcji lekkiej atletyki i szachów. Największym osiągnięciem sportowym w tym roku legitymuje się żeńska sztafeta juniorek młodszych, która na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Warszawie w biegu rozstawnym 4x400 m zdobyła srebrne medale, ustanawiając nowy rekord Chełma w tej konkurencji.

W minionym sezonie zawodnicy Agrosu reprezentowali nasze miasto na najważniejszych zawodach europejskich, krajowych, międzywojewódzkich oraz wojewódzkich.

Żeńska sztafeta juniorek młodszych, która wywalczyła srebrne medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Warszawie, ukończyła wyścig w czasie: 3:53,53 sek. Dziewczęta wystąpiły w składzie:Katarzyna Maciejewska, Aleksandra Ziętko, Agata Wasiluk i Paulina Zielińska.

- Wyniki osiągnięte poprzez naszych zawodników w 2017 roku plasują Agros w ścisłej czołówce chełmskich klubów. Łącznie w imprezach mistrzowskich wywalczyliśmy czternaście medali i zdobyliśmy 59 punktów, zaliczanych do ogólnopolskiego systemu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży – podkreśla Marek Mazurek, prezes Agrosu Chełm. - Aktualnie nasi zawodnicy przygotowują się do nowego sezonu startowego. Zarząd klubu ma nadzieję, że w 2018 roku wyniki będą jeszcze lepsze – dodaje Mazurek.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyły: Amelia Oleszczyńska, złota medalistka Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Białymstoku w biegu na dystansie 300 m (osiągając wynik 43,01 sek.) orazDorota Polkowska, również złota medalistka Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Białymstoku w rzucie dyskiem (z wynikiem 36,70 m; waga dysku: 0,75 kg).

Aleksandra Ziętko podczas startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Warszawie dwukrotnie poprawiła rekord Chełma w konkurencji 400 m ppł. W finałowym biegu zajęła wysokie piąte miejsce, osiągając czas 1:02,94 sek.

Udany sezon zaliczyła także Natalia Misiura, która w finałach OOM zajęła 12. miejsce, ale prawie o 1 metr poprawiła swój rekord życiowy w pchnięciu kulą o wadze 3 kg.

- Największą niespodzianką naszego klubu w 2017 r. okazał się zawodnik sekcji szachowej Krzysztof Iwańczuk, który zakwalifikował się do finałów Mistrzostw Polski w szachach klasycznych w kat. do lat 15. Zawody te odbędą się w marcu 2018 r. – mówi Mazurek.

Niewątpliwym sukcesem organizacyjnym klubu były mistrzostwa województwa lubelskiego w biegach przełajowych, III mistrzostwa Agrosu Chełm w szachach szybkich oraz VI Mikołajkowy Turniej Szachowy dla dzieci do lat 12.