Kalinowski najlepszy w Łaziskach

Bardzo dobrze zaprezentował się Przemysław Kalinowski w II Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym, jaki 9 grudnia rozegrano w Łaziskach. Ośmioletni reprezentant Ogniwa Chełm okazał się najlepszy w kategorii skrzatów, pokonując w finale zawodnika Optimy Lublin Łukasza Matyjaszczyka 3:2.
Od lewej stoją: Szymon Mróz, Julia Tatysiak, Przemysław Kalinowski, Lena Romanowska

W tej samej kategorii wiekowej startował także debiutant, Szymon Mróz.Zajął on ostatecznie ósmą lokatę. W gronie dziewcząt udanie zaprezentowała się kolejna debiutantka, Lena Romanowska, która zajęła wysokie piąte miejsce. Na jedenastej lokacie zawody ukończyła chełmska zawodniczka,Julia Tatysiak.

- Od wielu lat, żaden z naszych zawodników nie zajął pierwszego miejsca w żadnej z kategorii wiekowych - czy to skrzatów, żaków, młodzików, kadetów, juniorów, młodzieżowców, seniorówy. Tak dobry występ młodego Kalinowskiego z pewnością jest dobrym prognostykiem na kolejne turnieje – mówi prezes klubu Jerzy Czarnecki.

Wszyscy zawodnicy startowali także w kategorii żaków, czyli starszej. Przemysław Kalinowski uplasował się na miejscach 17-24, a Szymon Mróz 29-32. Lena Romanowska podobnie jak Julia Tatysiak uplasowały się na lokatach 17-20.

Występ zawodników Ogniwa Chełm w Łaziskach był możliwy dzięki wsparciu LW Bogdanka S.A. Klub cały czas prowadzi nabór do sekcji dzieci. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Chełmie. Więcej informacji można uzyskać pod numerem 606 68 34 29.