Paula medalistką Mistrzostw Świata!

Kolejny olbrzymi sukces Pauli Mocior. Pochodząca z Wyryk zawodniczka reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata w Kulturystyce i Fitness we Francji. Nasza reprezentantka spisała się znakomicie, zajmując trzecie miejsce na podium. Dla Pauli był to dwunasty, ostatni w jesiennym sezonie start w tego typu zawodach.

Tegoroczne mistrzostwa świata w sportach sylwetkowych odbyły się we francuskiej miejscowości Biarritz. Uczestniczyły w nich najlepsze zawodniczki z kilkudziesięciu państw. Skład polskiej reprezentacji został wybrany na podstawie wyników z rund eliminacyjnych, rozegranych podczas Pucharu Polski w Białymstoku. Do Francji poleciała m.in. pochodząca z Wyryk (powiat włodawski) Paula Mocior, triumfatorka tegorocznego Pucharu Polski w kategorii bikini fitness 166 cm oraz w open. Nasza reprezentantka, pomimo sporej konkurencji (w jej kategorii – tym razem startowała ona w bikini fitness do 158 cm – rywalizowało 27 zawodniczek), zaprezentowała się znakomicie. Jej wdzięk i uroda zostały docenione przez sędziów. Paula zajęła trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal. W jej kategorii triumfatorką została Alexandra Kaverina z Rosji, a na drugim miejscu podium stanęła Ukrainka Hanna Skvortsova.

- Mistrzostwa we Francji były dla mnie najważniejsze, a zarazem najtrudniejsze, ale były taką wisienką na torcie. Obawiałam się tego startu, bo do Biarritz przyjechały najlepsze zawodniczki z całego świata – mówi Paula Mocior. - Marzyłam, żeby dostać się do finału, czyli do najlepszej szóstki. Później okazało się, że udało się wskoczyć nawet na podium. Byłam niezwykle ucieszona, tym bardziej że konkurencja była bardzo duża. Dla mnie to wspaniałe zakończenie jesiennego sezonu. Oczywiście będę startować dalej. Taki jest plan. Od przyszłego roku w sezonie wiosennym znów będzie można mnie zobaczyć na scenie – dodaje zawodniczka.

Poza zwycięstwem w Pucharze Polski w Białymstoku Mocior ma również w swoim dorobku brązowy medal mistrzostw świata juniorek (Meksyk, 2014 r.) oraz wicemistrzostwo Europy juniorek (Hiszpania, 2015 r.).