Przeżyłem 960 miesięcy

  • 6.12.2017, 09:31 (aktualizacja 06.12.2017 09:34)
  • DBEZ
Przeżyłem 960 miesięcy Przeżył 960 miesięcy Tak o sobie mówi Antoni Rzeźniczuk, poeta z Kamiennej
Tak mówi Antoni Rzeźniczuk, poeta z Kamiennej Góry. Zaprosił mieszkańców gminy na spotkanie ze swoją twórczością. Odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wierzbicy.

Antoni Rzeźniczuk już od młodzieńczych lat tworzy poezję o tematyce m.in. religijnej i patriotycznej. Wzrusza i skłania do refleksji. W jego utworach pojawiają się odwołania do miłości do Boga, Ojczyzny, matki i ludzi.

Bohater wieczoru literackiego jest laureatem tegorocznego XIX Konkursu Poetyckiego im. Sabiny Derkaczewskiej "Snuje się nitka życia przez świat", organizowanego w ramach XXI Przeglądu Twórczości Ludowej w Krasnostawskim Domu Kultury. Otrzymał tam wyróżnienie za zestaw poetycki pt. "Kos". Jego twórczość drukowana była w antologiach literatury ludowej Ziemi Chełmskiej, literatury religijnej oraz w publikacjach o regionalnych twórcach Ziemi Chełmskiej.

Spotkanie autorskie przyciągnęło sporą grupę miłośników poezji. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli samorządu gminnego i rady gminy. Poeta podzielił się swoją twórczością, recytując wiersze oraz mówiąc o okolicznościach ich powstania. Zgromadzeni wysłuchali też wspomnień z życia autora. Wszystkich uczestników wieczoru zaproszono także na słodki poczęstunek oraz do wspólnego zdjęcia z poetą.

DBEZ
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe