Tak będzie wyglądał akademik

  • 6.12.2017, 08:44
  • MP, DOR
Tak będzie wyglądał akademik
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie ma już gotową wizualizację akademika przy ul. Nowy Świat. Przebudowa budynku i zaadaptowanie go do warunków mieszkalnych dla studentów będzie kosztowała 6,5 mln zł. Żacy będą mieli do dyspozycji prawie 200 miejsc.

Prace adaptacyjne już się zaczęły i za rok studenci PWSZ będą mogli zamieszkać w nowoczesnym, przestronnym akademiku. 14 listopada Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ w Chełmie i Andrzej Trociński, prezes firmy "Antro", podpisali umowę na przebudowę budynku. Na to przedsięwzięcie uczelnia otrzymała 5,2 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Studenci zamieszkają w 1-, 2- i 3-osobowych klimatyzowanych pokojach wyposażonych w aneks łazienkowy. Do ich dyspozycji oddane zostaną także kuchnie, zlokalizowane na półpiętrach, oraz pokoje tzw. cichej nauki. Mieszkańcy akademika będą mogli korzystać także z Internetu szerokopasmowego oraz sieci telewizyjnej.

Więcej o akademiku PWSZ w Chełmie przeczytacie w poniedziałkowym (11 grudnia) wydaniu Super Tygodnia Chełmskiego

MP, DOR
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe