Gm. Izbica: Wygrali czek za chemię w rolnictwie

  • 5.12.2017, 14:29
  • GD
Gm. Izbica: Wygrali czek za chemię w rolnictwie
Uczniowie izbickiej podstawówki po raz kolejny zajęli wysokie miejsca w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Chemia w rolnictwie".

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Izbicy triumfowali podwójnie. Drużyna w składzie: Patryk Dubaj, Maja Olech, Marta Skowyra, Szymon Stryjek, Julia Bis i Wiktoria Popis zajęła drugie miejsce w Polsce i otrzymała czek na 3 tys. zł z przeznaczeniem na cele dydaktyczne.

Natomiast Maja Olech zajęła drugie miejsce za pracę indywidualną. Wyróżnienia zdobyli Szymon Stryjek i Marta Skowyra. Nagrody odebrali podczas gali w Kędzierzynie-Koźlu.

- To już kolejny sukces Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Izbicy w konkursie "Chemia w rolnictwie". W poprzednich latach nasi uczniowie zdobyli w nim dwa razy z rzędu pierwsze miejsce - mówi Joanna Czyż z SP w Izbicy.

Dla organizatorów najważniejszy jest fakt, że konkurs angażuje nie tylko dzieci i nauczycieli, lecz również lokalne firmy, które zajmują się dystrybucją produktów Grupy Azoty. To właśnie współpracujące z Grupą firmy zgłaszają do konkursu wybrane przez siebie szkoły.

- Szkoła Podstawowa w Izbicy została zgłoszona przez Firmę Handlową "Nożyński" Joanna Nożyńska -dodaje Joanna Czyż.

GD
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe