Studenci z Iraku w PWSZ?

  • 5.12.2017, 10:43 (aktualizacja 05.12.2017 10:45)
  • DOR
Studenci z Iraku w PWSZ?
Czy studenci z Iraku będą szkolić się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie? Wszystko wskazuje na to, że tak.

JE Asaad S. Abo Gulal, ambasador Republiki Iraku w Polsce, gościł 28 listopada w PWSZ w Chełmie. Głównym tematem rozmów, w których uczestniczyli prof. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ w Chełmie, dr Beata Fałda, prorektor ds. rozwoju oraz mgr inż. Łukasz Puzio, dyrektor Centrum Lotniczego, była możliwość kształcenia studentów irackiego lotnictwa cywilnego.

– Poproszono nas o przygotowanie oferty szkolenia pilotów – mówi rektor Tofil. – Do wizyty oraz rozmów z naszą uczelnią zachęciły ambasadora m.in. nasze wysokie wyniki. Nie bez znaczenia jest również perspektywa budowy betonowego pasa startowego w Depułtyczach Królewskich oraz akademika.

Na chełmskiej uczelni mogłyby kształcić się nawet dwie grupy studentów z Iraku. Ich szkolenie byłoby w pełni finansowane przez stronę iracką.

Ambasador zwiedził Akademicki Port Lotniczy w Depułtyczach Królewskich oraz Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ w Chełmie. Z dużym uznaniem odniósł się do potencjału rozwojowego chełmskiej czelni, a także sposobu prowadzenia kształcenia lotniczego oraz efektywnej organizacji bazy laboratoryjnej.

Natomiast na 18 grudnia zaplanowana jest w PWSZ w Chełmie wizyta wicepremiera Jarosław Gowin, ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

DOR
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe