Pierwsza biesiada czarnych górników [zdjęcia!]

  • 4.12.2017, 10:11 (aktualizacja 10.12.2017 10:58)
  • red
Pierwsza biesiada czarnych górników [zdjęcia!]
Choć australijska spółka Balamara nie wydobywa jeszcze węgla w naszym regionie, to już integruje górników z gospodarzami i mieszkańcami terenu, na którym ma powstać kopalnia Karolina. W piątek zorganizowała w Urszulinie pierwszą Poleską Karczmę Piwną.

Zanim górnicy i ich goście rozpoczęli biesiadowanie, wzięli udział w barbórkowej mszy św. w kościele w Urszulinie. Celebrował ją biskup siedlecki Kazimierz Gurda

Dziękując za błogosławieństwo dla działań spółki i ciepłe słowa skierowane do górników Derek Lenartowicz, prezes Grupy Balamara, i jej dyrektor generalny Andrzej Zibrow wręczyli biskupowi Gurdzie szpadę górniczą.

W pierwszej na naszym terenie górniczej biesiadzie uczestniczyły władze województwa, samorządowcy powiatowi i gminni, przedsiębiorcy i przedstawiciele instytucji, w tym uczelni wyższych, współpracujących z Balamarą. Władze Balamary uhonorowały swoich partnerów biznesowych z Lubelszczyzny Górniczymi Oskarami. Otrzymali je wójtowie Hańska, Sawina, Wierzbicy, Starego Brusa, Urszulina, Cycowa, marszałek województwa lubelskiego oraz bp siedlecki.

Mianowania na pierwszy stopień górniczy otrzymał geolog Kacper Sokal, natomiast III stopień inżynieria górniczego otrzymali Adam Rychliczek dyrektor ds. rozwoju Projektu KWK Karolina oraz inżynier geolog Konrad Pytel.

Porozumienia z Akademią Górniczo Hutniczą w Krakowie Spółka Balamara nie zawarła, ale omówiono wzajemne oczekiwania. Trwają jeszcze rozmowy.

Pierwszy zakład górniczy w gminie Hańsk, z trzech planowanych przez Grupę Balamara w obrębie złoża Sawin, ma się nazywać KWK Karolina. Takie imię nosi wnuczka prezesa Lenartowicza.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć! 

red

Zdjęcia (9)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Andrzej Zibrow. Dyrektor Generalny Prokurent
Andrzej Zibrow. Dyrektor Generalny Prokurent 6.12.2017, 01:27
Sprostowanie : III stopień inżynieria górniczego otrzymali Adam Rychliczek dyrektor ds. rozwoju Projektu KWK Karolina oraz inżynier geolog Konrad Pytel.

Porozumienia z Akademią Górniczo Hutniczą w Krakowie Spółka Balamara nie zawarła. Omówiono wzajeme oczekiwania. Trwają jeszcze rozmowy.

Pozostałe