Zobacz fotografie dziekana Kapicy

  • 28.11.2017, 11:05
  • AN
Zobacz fotografie dziekana Kapicy
Do końca listopada w Galerii Collegiata Powiatowej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie można oglądać wystawę fotografii "Wodny Dół w obiektywie księdza dziekana Henryka Kapicy".

- Poprzez zdjęcia chciałem pokazać, jak wspaniałym malarzem jest sam Bóg stwórca. Pięknie maluje obrazy przyrody i trzeba tylko chcieć to dostrzec. Chciałem też pokazać, w jak pięknym otoczeniu żyjemy i jakie mamy perełki. W wyniku erozji w Wodnym Dole powstały wzgórza oraz niezwykłe cuda przyrody, zbocza dolin sięgają czasami do kilkunastu metrów. W rezerwacie najpiękniej jest na wiosnę, można obserwować niezwykłą szatę roślinną: storczyki, parzydełko leśne, wawrzynek szerokolistny, żuławiak wielkokwiatowy, gnieźnik leśny, omieg górski, skrzyp pstry, zawilec gajowy, żółty i wiele innych - mówił podczas otwarcia wystawy dziekan Henryk Kapica.

Na wystawie obejrzymy 120 fotografii rezerwatu wykonanych w czasie czterech pór roku. Zdjęcia są unikalne, bo przyroda też się zmienia, rośnie, przemija, ale i odradza. Niektórych miejsc uwidocznionych na zdjęciach już nie ma.

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe