Szczęśliwa trzynastka podopiecznych Krasowskiego

Udany występ w Pucharze Polski Dzieci, Młodziczek i Kadetek w Sumo zanotowały reprezentantki dwóch klubów z naszego regionu: Dragona Siedliszcze i Olimpijczyka Chełm. Trenowane przez Jerzego Krasowskiego i Annę Dworak zawodniczki wywalczyły trzynaście medali.

W rywalizacji uczestniczyło ponad 300 zawodników i zawodniczek, reprezentujących 24 kluby. W najmłodszej grupie wiekowej – dzieci złoty medal w kategorii do 37 kg zdobyła Natalia Lewandowska (Dragon Siedliszcze). Drugie miejsce zajęły Julia Jaworska (kat. do 34 kg; Dragon), Katarzyna Iwaniuk (kat. do 45 kg; Dragon) i Joanna Daciuk (kat. do 37 kg; Olimpijczyk Chełm), a na trzeciej pozycji uplasowała się Amelia Dolińska (kat. do 37 kg; Olimpijczyk).

W grupie młodziczek złoto wywalczyły Nikoleta Pisarczyk (kat. do 36 kg) i Ewelina Cieślicka (kat. do 45 kg; obie Dragon). Ze srebrnego medalu cieszyła się Julia Grzesiuk (kat. do 50 kg; Dragon), z kolei trzecią lokatę zajęły Agata Bodzak (kat. do 45 kg; Dragon) i Alicja Nowosad (kat. +60 kg; Olimpijczyk).

Wśród kadetek na podium meldowały się tylko zawodniczki Olimpijczyka. Drugie miejsce i srebrny krążek wywalczyła Patrycja Kuczura (kat. do 55 kg), a po brązowe medale sięgnęły Magdalena Kędzierawska (kat. do 60 kg) i Aleksandra Dolińska (kat. do 65 kg).